Ви тут:
здоров’я Суспільство 

Які ліки можна взяти із собою в літак: правильна аптечка

Одне з найпопулярніших питань, яке цікавить мандрівників-новачків: чи можна подорожувати зі своїми ліками? Відповідаємо: так, можна, але не з усіма. Як правильно скласти дорожню аптечку – читайте про це далі.

Пам’ятка допоможе вам сформувати й спакувати необхідний набір ліків так, щоб ні при огляді речей не виникло проблем, ні в літаку не довелося нишпорити купи ліків, шукаючи потрібний препарат.

Отже:

1. Завжди пакуйте ліки до ручної поклажі

Брендан Анзалоне, доктор остеопатичної медицини, президент та головний лікар авіаційної швидкої допомоги AeroMD, рекомендує завжди пакувати аптечку до ручної поклажі, а не до зареєстрованого багажу.

Краще зберігати ліки в ручній поклажі. Якщо ваш зареєстрований багаж загубиться, ліки залишаться при вас, у тому числі ті, що відпускаються за рецептом. Пам’ятайте, що у відсіку літаків для зареєстрованого багажу часто не контролюється температура, а це може вплинути на чутливі до температури ліки, – зауважує медик.

2. Візьміть рецепт від лікаря

Навряд чи вас зупинять на митному чи прикордонному контролі через аптечку, однак офіційний рецепт на руках ніколи не завадить.

“Загалом, країни шанують право мандрівників перевозити із собою призначені ліки. Поки при вас є документ, що підтверджує ваш медичний стан (наприклад, рецепт від лікаря), навряд чи виникатимуть проблеми”, – пояснює доктор медичних наук Крістофер Голлінґсворт, який має досвід роботи в Європі та США.

Актуальний рецепт (або висновок) від лікаря має бути виписаний на ім’я пацієнта із зазначенням назви препарату та його дозування. Також варто зберегти чек на придбаний засіб і зробити переклад рецепта англійською мовою.

3. Зберігайте ліки в оригінальній упаковці

“Краще, якщо ліки будуть в “оригінальній” рецептурній пляшці з написом, зробленим в аптеці, – раптом на прикордонному контролі виникнуть якісь запитання”, – пояснює Брендан Анзалоне.

У вашому багажі немає місця для повнорозмірних пляшок? То підготуйте невеличкий органайзер для піґулок на тиждень. І про всяк випадок ще раз перевірте, чи є у вас документи від лікаря.

Якщо препарати мають зберігатися в холодильнику, не забудьте про охолоджувальні пакети для перевезення ліків.

4. Сплануйте вміст аптечки заздалегідь

З’ясуйте заздалегідь, які медикаменти й коли вам знадобляться під час подорожі. Особливо якщо змінюватимете часові пояси, а вам потрібно приймати ліки через певні проміжки часу. Такий педантизм може врятувати вам подорож або навіть життя.

5. Заборонені медикаменти

Головне табу – на психотропні та наркотичні речовини.

До більшості країн офіційно заборонено ввозити лікарські засоби на основі сильнодіючих речовин, як-от: фенобарбітал, малеат хлорфенаміну, кодеїн, псевдоефедрин, діазепам.

Можуть виникнути проблеми при проходженні митного контролю через:

  • антибіотики,
  • сильні протибольові ліки,
  • снодійне,
  • рідкі препарати з високим вмістом спирту.

Важливо! У кожній країні – свої митні заборони, а перелік обмежених до провезення або зовсім заборонених препаратів постійно розширюється. Тож, перш ніж вирушити до аеропорту, уточніть актуальну інформацію на сайтах митниць країн призначення та пересадки.

Система Orphus