Ви тут:
Медицина Суспільство 

Яка різниця між медоглядом та регулярними візитами до лікаря: роз’яснення

Медичні огляди є обов’язковими лише для певних категорій населення. Наприклад, це водії, працівники, які зайняті на важких роботах або – зі шкідливими або небезпечними умовами праці та інші. Також це стосується працівників, чия професійна або інша діяльність пов’язана з обслуговуванням населення і може спричинити поширення інфекційних захворювань або виникнення харчових отруєнь.

Як повідомили у Національній службі здоров’я, подібні медогляди, відповідно до законодавства, роботодавець зобов’язаний організувати за свої кошти.

Програмою медичних гарантій не передбачено проведення обов’язковий медичних та профілактичних оглядів при прийнятті на роботу. В тому числі і – працівників бюджетних установ. Оплата таких оглядів – за кошти замовника або ж з місцевого бюджету.

Окрім обов’язкових медоглядів кожен має бути зацікавленим піклуватися про власне здоров’я та здоров’я своїх дітей. Систематичні візити до свого лікаря, з яким укладена декларація, сприяють профілактиці та запобіганню небезпечних захворювань.

Профілактика хвороб та своєчасне, раннє їх виявлення робить простішим та дешевшим лікування. За найменших ознак знедужання, слід зразу ж звертатися до сімейного лікаря. При необхідності він призначить необхідні лабораторні або інструментальні дослідження. Усе це є безоплатним для людини, яка має декларацію з сімейним лікарем, терапевтом або педіатром.

У пакет безоплатних медичних послуг у лікаря первинної ланки входить низка профілактичних обстежень. Їх оплачує Національна служба здоров’я України.

У сімейного лікаря можна безоплатно:

– пройти діагностику та отримати лікування найбільш поширених хвороб;
– здати аналізи: загальний аналіз крові, сечі, перевірити рівень глюкози в крові, загальний холестерин, електрокардіограма, швидкий тест на вагітність, швидкі тести на наявність ВІЛ-інфекції, вірусні гепатити;
– отримати електронне направлення на інші необхідні аналізи чи обстеження;
– отримати електронне направлення на консультацію до вузького спеціаліста або госпіталізацію;
– отримати поради щодо свого здоров’я, харчування, способу життя;
– вакцинуватися, згідно з Національним календарем щеплень;
– отримати електронний рецепт на “Доступні ліки” та ін.

Система Orphus