Ви тут:

Як вибирати кондиціонер

Влітку, коли сонце пече нещадно, побутові кондиціонери стають для багатьох справжнім порятунком: вони охолоджують повітря і дозволяють підтримувати в приміщенні комфортну температуру. Але покупка кліматичної системи — справа відповідальна, бо її потрібно вибирати з урахуванням всіх особливостей квартири або офісу. Оптимальним варіантом може бути кондиціонер ELECTROLUX EACS/I-07HFE/N3.

Найпопулярніший вид кліматотехніки — це, мабуть, спліт-система: компактна, стильна і досить тиха, адже блок з компресором (основним джерелом шуму) у неї винесено на вулицю. Утім щоб кондиціонер точно підійшов для вашої квартири або офісу, потрібно брати до уваги безліч менш очевидних параметрів.

Характеристики

Щоб вибір спліт-системи був усвідомленим, слід орієнтуватися на наступні характеристики:

  • тип розміщення;
  • потужність приладу з урахуванням обсягу приміщення;
  • наявність інвертора;
  • гучність;
  • ціна;
  • наявність додаткових опцій.

Тип розміщення

Найбільш поширений тип спліт-систем — настінний. Таке розміщення кондиціонера дозволяє не протягувати по кімнаті метри проводки, оскільки зовнішній блок з компресором розташовується зовні будівлі, а внутрішній блок — на тій же стіні, але зсередини. Якщо розмістити кондиціонер на стіні не виходить, то можна придбати підлогову або стельову модель.

Розрахунок охолоджувальної площі

Потужність спліт-системи має відповідати площі приміщення. Якщо потужності буде мало, прилад не зможе забезпечити бажану температуру. Якщо ж кондиціонер буде занадто потужним, автоматика увесь час вимикатиме його і вмикатиме знову, що скоротить термін служби. Можливості пристрою нескладно визначити, вивчивши його маркування.

Розташування приміщення

Щоб створити прохолоду в кімнаті прямо під гарячим дахом, який виходить вікнами на південь чи південний схід, або майже весь день освітлений сонцем, потужність спліт-системи повинна на 40–50% перевищувати стандартну для такої площі. І навпаки, якщо вікна кімнати дивляться на північ, і в них майже не потрапляє сонце, вистачить приладу з потужністю на 10–15% нижче стандартної.

Наявність інвертора

Інвертор дозволяє стабільно підтримувати в приміщенні задану температуру. Цей пристрій плавно знизить оберти компресора після того, як спліт-система забезпечить необхідні температурні умови, і залишить його працювати на мінімумі, поки не виникне потреби знову додати потужності. Для порівняння, звичайні кондиціонери без інвертора, створивши певну температуру, просто відключаються. Що це дає? Потік холодного повітря з інверторного кондиціонера виходить не так потужно і не так довго, як зі звичайного — відповідно, під ним складніше застудитися. Крім того, вважається, що інвертор дозволяє трохи скоротити витрати електроенергії.

Система Orphus