Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Як святкувати Трійцю

Трійця (Зелена неділя, день Святої Трійці) у 2021 році припадає на 20 червня. Дата щороку змінюється тому, що день Святої Трійці пов’язаний з Пасхою. Трійця — одне з великих і дуже шанованих свят християнського світу. Святкується від 2 століття н.е.

За традиціями святкування, ще від п’ятниці господині мають прикрашати домівки зеленими гілками дерев, а служителі — церкву. У суботу до храму несуть панахиду (хліб, борошно, масло, печиво тощо), замовляють молитви за померлих рідних та близьких. У суботу або у неділю бажано сповідатися, а у неділю — причаститися, бо причастя на великі свята — особливе благословення, передає ТСН.

На вечірній службі у неділю на Трійцю починається святкування Дня святого Духа. Віряни на колінах читають зворушливі молитви святого Василя Великого. У цих молитвах сповідують гріхи перед Богом і просять милості заради великої жертви Сина Божого — дарувати Дух Святий. А ще моляться за померлих братів та сестер, яких Господь утримує поруч із Собою.

Цього дня не можна сваритися, ображатися, злитися. Потрібно приділити увагу своїм рідним та близьким, пробачити давні образи.

Система Orphus