Ви тут:
здоров’я Суспільство 

Як правильно носити маску в спеку: поради

На всій території України встановлено «зелений» рівень епідемічної небезпеки. У таких умовах дотримуватися маскового режиму потрібно: у громадському транспорті та під час масових заходів або відвідин приміщень, у закладах громадського харчування, розважальних закладів, кінотеатрів та залів інших сфер культури, проведення інших масових заходів дозволяється за умов носінням масок та забезпечення засобами індивідуального захисту працівників.

Про це повідомили у Центрі громадського здоров’я.

Захисну маску слід змінювати, якщо на неї потрапили біологічні рідини або вона стала вологою. Улітку це відбувається частіше. Це ж стосується і використання респіратора.

У теплому і вологому середовищі, яке утворюється на поверхні маски чи респіратора, створюються ідеальні умови для розмноження патогенних мікроорганізмів, які потрапляють туди із зовнішнього середовища або видихуваного повітря.

Тому майте завжди запасні маски і змінюйте їх частіше

Одягайте маску навіть і на відкритому повітрі, якщо у вас немає змоги дотримуватися рекомендованої фізичної дистанції 1–1,5 метра від інших.

Носіть маску в місцях скупчення людей, коли ви:

– тісно контактуєте з іншими людьми з-поза вашого домогосподарства, наприклад, зустрілися з друзями й сидите в тісному колі на лавочці чи траві;
– перебуваєте на дитячих майданчиках;
– стоїте в черзі за кавою тощо.

Тепла погода — це додатковий привід уважно дотримуватись правил використання захисних масок. А саме:

– Переконайтеся, що ваша маска повністю закриває й ніс і рот. А не висить на підборідді, під носом або лише на носі, на одному вусі чи на руці.
– Не торкайтеся зовнішньої сторони маски під час її носіння;
– Знімайте маску за резинки, не торкаючись її передньої частини та шкіри обличчя;
– Не використовуйте одноразові маски повторно;
– Після зняття, або доторку до використаної маски, слід помити руки з милом або обробити їх спиртовмісним антисептиком.
– Не забувайте мити руки водою з милом принаймні 20 секунд після того, як ви перебували в громадському місці, чхали чи кашляли. Якщо такої змоги немає, використовуйте дезінфікуючий засіб для рук, що містить щонайменше 70% спирту.
– Якщо у вас або ваших близьких є симптоми грипу або COVID-19, залишайтеся вдома.

Перейти до вмісту