Ви тут:

Як користуватися OTG

Що таке OTG

OTG (англ. On-the-Go) — це специфікація стандарту USB. Технологія була створена, щоб гаджети могли обмінюватися між собою інформацією, використовуючи порти USB без участі комп’ютера як перехідника.

Обмінюватися даними можуть різні пристрої, наприклад відеокамера та флешка, але основна область застосування технології — це все, що пов’язано зі смартфонами та планшетами.

Обидва сполучувані апарати повинні підтримувати OTG. Щоб підключити їх один до одного, знадобиться спеціальний кабель-перехідник — також з підтримкою OTG. На одному кінці у нього коннектор USB Type-C (або micro-USB), а на іншому — вхід USB-А.

За OTG можна підключити відразу декілька пристроїв, якщо смартфон дає таку можливість. У цьому випадку знадобиться хаб — спеціальний перехідник з декількома роз’ємами.

OTG оптом можна замовити на ncase.com.ua.

Список підтримуваних пристроїв

  1. Флешка.
  2. Жорсткий диск.
  3. Миша.
  4. Клавіатура.
  5. Джойстик.
  6. Принтер та ін.

Які смартфони використовують технологію

Багато сучасних Android-смартфонів підтримують On-the-Go. Теоретично це усі пристрої на Android, починаючи з версії 2.3. Але на практиці деякі виробники хочуть зробити гаджет енергоефективнішим і не встановлюють програмне забезпечення для цієї технології.

Щоб перевірити, чи підтримує смартфон OTG, можна підключити до нього флешку або мишу через перехідник.

Деякі компанії просувають систему хмарного зберігання даних, тому обмежують користувачеві можливість скидати інформацію з пристрою по дроту. У зв’язку з цим при покупці смартфона потрібно заздалегідь поцікавитися, чи передбачена в ньому підтримка OTG. Зазвичай на коробці смартфона ставлять значок OTG, якщо технологія доступна.

Також можна провести перевірку за допомогою спеціальних програм, таких як USB OTG Checker або Easy OTG Checker. Застосунок повідомить вам, чи є підтримка OTG на вашому пристрої.

І ще один простий спосіб: потрібно підключити до смартфона звичайну мишу, яка завжди під рукою, через перехідник OTG. Якщо технологія підтримується, то на екрані з’явиться курсор.

Як підключити пристрій за допомогою OTG

Для підключення гаджета до смартфона за технологією OTG не потрібно якихось спеціальних умов. Потрібно просто під’єднати його через кабель-перехідник — і на екрані апарату-хоста відразу з’явиться повідомлення, що пристрій готовий до роботи. Для деяких девайсів навіть не потрібно перехідника — вони можуть підключатися відразу до гнізда смартфона.

Буває, що технологія On-the-Go підтримується, але за замовчуванням відключена — тоді слід зайти в налаштування пристрою і активувати OTG. Даний пункт можна знайти за допомогою рядка пошуку в меню «Налаштування».

Система Orphus