Ви тут:
децентралізація Суспільство Україна 

Як громадам покращити місцеві послуги: презентували посібник

Програма USAID DOBRE презентувала посібник «Теорія та практика вдосконалення послуг місцевого самоврядування», у якому зібрано все, що треба знати в громадах про послуги та їх покращення.

Про це повідомили у пресцентрі ініціативи “Децентралізація”.

“Кожне керівництво громади хоче працювати якомога краще. Надання послуг та їх якість дуже важливі у цьому контексті. Під час співпраці Програма USAID DOBRE набула величезного досвіду і ми розуміємо, які проєкти можна впроваджувати, щоб удосконалювати менеджмент, покращувати дороги, поліпшувати водопостачання в громаді. Цей посібник узагальнює цей величезний досвід, щоб інші громади могли ним скористатися”, – розповів керівник Програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) Браян Кемпл.

Сергій Шаршов, генеральний директор Директорату з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Міністерства розвитку громад і територій:

“Програма DOBRE працює з громадами, спілкується з ними, бачить усі процеси, які там відбуваються. Результатом роботи “в полях” і є цей посібник, який можна буде імплементувати і подати для поширення іншим територіальним громадам”.

Наталія Ключник, консультантка Програми USAID DOBRE, співавторка посібника:

“За час роботи Програма USAID DOBRE допомогла громадам розробити 128 планів покращення послуг і саме вони стали основою для підготовки посібника. У першій частині книги йдеться про визначення та поняття місцевих послуг, а також розробку плану вдосконалення послуг. У другій частині до кожної послуги, яку ми описували, додається нормативна база: всі стандарти, державно-будівельні норми, нормативні документи, постанови – усе, що можна використовувати під час розробки і реалізації цих послуг”.

Олексій Рябоконь, заступник голови Асоціації об’єднаних територіальних громад,голова платформи “Управління людськими ресурсами, адміністративні послуги та е-врядування” зазначив, що посібник є максимально практичним, він дає інструменти, для пошуку яких раніше доводилося витрачати багато зусиль. За словами Олексія Рябоконя, Асоціація сприятиме розповсюдженню посібника серед громад.

Посібник доступний для завантаження онлайн.

Система Orphus