Ви тут:
Кримінал Полтавщина Суспільство 

Відеокамери на вулицях допомагають значно зменшити злочинність, – поліція

Проєкт зі встановлення вуличних відеокамер “Безпечне місто”  започаткували близько 10 років. Наразі у Полтаві встановили понад 350 камер відеоспостереження, у Кременчуці понад 450. Робота у цьому напрямку триває і у інших містах та селищах Полтавщини.

За словами правоохоронців, наявність камер на вулицях змушує зловмисників замислитися, чи варто порушувати закон. Якщо ж вони все таки наважились, то їх дії будуть відзняті на відео, що значно полегшує правоохоронцям розшукати порушника та надати безперечні докази злочину у суді.

“Ми вже маємо на сьогодні повноцінно діючу програму “Безпечне місто” у Полтаві та Кременчуці. Також камери встановлені у багатьох громадах області, але не у великій  кількості. Це Гадяч, Кобеляцький район, Козельщинський, Полтавський, Карлівський райони, Миргород та Лубенщина. Зараз цю програму відеонагляду активно розвивають і вона дає свої позитивні плоди. Поліцейським вдається швидше розслідувати кримінальні правопорушення тому, що є зафіксований злочин, доказова база, яка є неспростовним доказом у суді”, – розповів речник поліції Полтавщини Юрій Сулаєв.

Що стосується динаміки злочинності, то з початку повноцінної роботи програми “Безпечне місто” у Полтаві, за перший рік рівень вуличної злочинності суттєво зменшився. Рівень вуличних грабежів скоротився майже втричі.

“Те, що зловмисники стали менше наважуватись на злочинні дії говорить про те, що програма “Безпечно Місто” не лише допомагає у розкритті злочинів, а і виконує величезну превентивну роботу. У Європі камери встановлені майже всюди і цей позитивний досвід переймає Україна. Законослухняним громадянам нічого боятися відеокамер, навпаки, вони надають відчуття захищеності. Тому ми дякуємо органам місцевого самоврядування, які активно запроваджують систему відеонагляду і розуміють її важливість. Наприклад у Мачухівській громаді вже встановлено понад 60 відеокамер. Активна у цьому плані і Решетилівська громада. Там встановлені, так звані, “інтелектуальні” відеокамери, які здатні розпізнавати і фіксувати дрібні деталі”, – повідомив Юрій Сулаєв.

За словами правоохоронців робота у цьому напрямку буде тривати і надалі.

Фото: Нацполіція

Система Orphus