Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

В усіх громадах Полтавщини до кінця року мають бути створені ЦНАПи, – Ігор Панченко

Одним з пріоритетів, що передбачені в Стратегії розвитку Полтавщини до 2027 року є розбудова мережі Центрів надання адміністративних послуг та підвищення їхньої якості.

Нині в області діють 43 Центри надання адмінпослуг. Вже прийняті рішення про створення ЦНАПів у 50 територіальних громадах. Загалом у планах створити 60.

Про це повідомив заступник голови Полтавської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Ігор Панченко під час брифінгу.

“Наразі ми тісно співпрацюємо із територіальними громадами. До кінця року центри надання адміністративних послуг мають бути у всіх громадах області. Крім того, з метою розбудови мережі ЦНАП Міністерство цифрової трансформації запустило проєкт субвенція ЦНАП, і уже 35 територіальних громад області подали заявки на її отримання. Також прагнемо удосконалити роботу існуючих ЦНАПів та створити модернізовані Центри Дія”, – сказав Ігор Панченко.

Населені пункти, які розташовані на відстані понад 14 км від ЦНАПів, повинні мати територіальні підрозділи або мобільні ЦНАПи. Наразі в області функціонує 46 віддалених робочих місць.

Також Ігор Панченко повідомив, що у кожному з 60 ЦНАПів має бути електронний документообіг. Наразі його впровадили 42 ЦНАПи. Також у центрах прийом заявників має відбуватися через систему електронної черги.

Наразі система електронної черги діє лише в 7 ЦНАПах (Полтава, Глобине, Миргород, Кременчук, Гадяч, Пирятин, Нові Санжари.

“Крім того, прагнемо збільшити кількість послуг, які надаються в центрах адміністративних послуг. У середньому ЦНАПи Полтавщини надають 143 основні послуги, але кожна громада може розширювати цей перелік до 700 послуг”, – сказав Ігор Панченко.

У ЦНАПах планують запровадити й комп’ютерні зони з доступом до інтернету для отримання онлайн-послуг.

Ігор Панченко також зазначив, що ще одна важлива ціль – впровадження інструментів електронної демократії.

“Мета розбудови е-демократії – розширити участь громадян у державотворенні та ухваленні рішень із використанням електронних технологій. Міністерство цифрової трансформації України створило національну онлайн-платформу ВзаємоДія – це онлайн-майданчик, де українці можуть вільно комунікувати з держорганами та долучатися до ухвалення рішень”, – сказав Ігор Панченко.

Він додав, що до платформи ВзаємоДія будуть підключені всі територіальні громади Полтавщини. Кожен житель області отримає доступ до таких сервісів як: е-петиції, e-звернення, е-запити та е-консультації.

Система Orphus