Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

В Україні вперше відзначать учителя з прифронтової зони

У 2021 році у рамках національної вчительської премії Global Teacher Prize Ukraine вперше спеціальною номінацією відзначать педагогів, які працюють у прифронтових зонах.

Про це повідомляє громадська спілка “Освіторія”.

“На Сході країни вже підросло покоління школярів, які не бачили України без війни. Хто інтегрує їх в українське суспільство? Вчителі, що працюють там, ризикуючи власним життям. Ми хочемо зробити їх щоденний подвиг помітним”, — розповіла Зоя Литвин, голова громадської спілки “Освіторія” та засновниця Global Teacher Prize Ukraine.

Організатори наголошують: для учительської “Нобелівки” важливо не лише відзначати найкращих у професії, але й довести суспільству: вчителі важливі, адже саме вони створюють фундамент для тієї країни, у якій хочеться жити та зростати.

Амбасадором номінації стане видатний український письменник Сергій Жадан. Письменник регулярно їздить на Схід та відвідує прифронтові школи.

“Для мене велика честь долучитись до цієї ініціативи. За сім років війни мав нагоду спілкуватися з багатьма педагогами, які не кинули свої школи й своїх дітей, в надзвичайно складних і несприятливих умовах продовжуючи роботу. Вчителі прифронтової зони заслуговують на особливу увагу та повагу, оскільки саме від них залежить, наскільки діти будуть відчувати свою країну, наскільки вони віритимуть у майбутнє, яким вони його собі уявлятимуть”, — коментує Сергій Жадан.

Взяти участь або номінувати учителя можна на сайті премії до 1 серпня. Нагородять переможців під час урочистої церемонії на Міжнародний день учителя 2 жовтня 2021 року.

Переможця у номінації “Учитель прифронтової зони” винагородять освітньою подорожжю. Педагог, що здобуде головний приз та стане найкращим учителем України, отримає 250 тисяч гривень та підтримку реалізації власних освітніх проєктів від організатора премії громадської спілки “Освіторія”.

Система Orphus