Ви тут:
Суспільство 

В Україні створять радіостанцію, яка розвиватиме українську культуру

Міжнародний журналіст, розслідувач Bellingcat Христо Грозєв є одним із засновників мережі радіостанцій, які відновлюють національну культуру, зокрема через трансляцію музики державною мовою.

Про це повідомляє espreso.tv.

Грозєв поділився, що 15 років тому, коли він зайнявся створенням радіостанцій з національним музичним форматом радіомовлення, у Східній Європі було відчуття меншовартості та неповноцінності у порівнянні з англомовними чи російськомовними державами, які виглядали потужнішим джерелом культури.

“Це погано, бо місцева культура у стані меншовартості перестає існувати. Запуск радіостанцій, на яких трансляції йшли державною мовою, як на мене, став певною пропозицією розвивати рідну мову кожній місцевості”, – додав журналіст.

Також він розповів, що після впровадження ініціативи таких радіостанцій одразу зріс рівень виробництва музики державною мовою. Особливо це стало помітно в Естонії. Крім цього, такі радіостанції почали працювати в Болгарії, Фінляндії, Угорщині та Чехії. За його словами, він проконсультував українських колег, які мають намір відкрити аналогічну радіостанцію в Україні.

Христо Грозєв наголосив на важливості періоду повної незалежності країни: “Після чи перед участю в певному союзі країна повинна мати період суверенності, коли вона вповні розвине свою мову та культуру. Лише після цього країна зможе вирішити, з ким будувати партнерські стосунки”.

Система Orphus