Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні презентували проект арт-терапії для дітей, які хворіють на туберкульоз

До Дня захисту дітей відбулась презентація першого в Україні арт-простору в умовах дитячого фтизіатричного стаціонару. Розвиваючі ігри на стінах радують маленьких пацієнтів Національного інституту фтизіатрії та пульмонології імені Ф.Г. Яновського.

Ідею арт-терапії реалізували фахівці Національного інституту фтизіатрії та пульмонології імені Ф.Г. Яновського у співпраці з Центром громадського здоров’я та Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. Пілотний проект представляє собою відтворення фрагменту ігрового гармонізуючого простору, повідомляють у Центрі громадського здоров’я.

На базі Національного інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського НАМН України створили ігрове настінне поле площею 50 м.кв на основі магнітної фарби, що дозволяє проводити заняття з дітьми під керівництвом вихователя з використанням настінних магнітів. Роботи належать авторству художниці Олени Камбіної. В процесі гри діти відволікаються від навантаження, яке несе хвороба та набувають навички позитивного мислення. 

Такий підхід хочуть розповсюджувати й далі. До наступних етапів проекту планують залучати  різних митців, які самостійно обиратимуть сюжетну тематику, попередньо затверджену відповідними експертами – психологами, вчителями тощо. 

Головна мета таких ініціатив — зробити дитинство пацієнтів щасливіше, а суспільству вкотре наголосити — кожна дитина заслуговує на любов і дружбу. 

Система Orphus