Ви тут:
Культура Суспільство 

В Україні представили новий трейлер стрічки “Вусатий Фанк”

Держкіно представило новий трейлер стрічки Вусатий Фанк – фільм – документального фільму про золоту епоху української популярної музики.
“Громадянам СРСР не було потреби слухати Джеймса Брауна, Френка Заппу чи Pink Floyd – так вважала партія. Але все змінилося наприкінці 1960-х: за вказівкою політбюро в Україні почали масово з’являтися ВІА, що мали замінити радянській молоді західні рок-гурти. Та щось пішло не за сценарієм – замість лояльних до партії музикантів, влада отримала сучасну й самобутню музичну сцену. Ці музиканти не любили, щоби їхні гурти називали ВІА. Тепер у цієї музики буде нова назва – Вусатий Фанк!”

“Вусатий Фанк” режисера Олександра Ковша розповідає про українські ансамблі 1970-х, які збирали стадіони й багатотисячні зали, але нині їхні пісні майже забуті. В оновленому трейлері автори показують радянський контекст із його обмеженнями, попри які створювалися стильні пісні невимовної краси.
“Більшість із цих ансамблів звучать цілком актуально і сьогодні. “Візерунки шляхів”, “Арніка”, “Водограй”, “Жива вода” та інші ВІА мають справжній драйв, оригінальність і якусь непідробну справжність. Саме тому, мабуть, ця музика пережила й утиски радянської системи, й десятиліття забуття”, – говорить автор ідеї та сценарію фільму Віталій “Бард” Бардецький.
24 червня “Вусатий Фанк” вийде в обмежений національний кінопрокат. Покази відбудуться у Києві, Житомирі, Полтаві, Хмельницькому, Чернігові, Одесі, Львові, Харкові, Сумах і Дніпрі.
Також напередодні пройде серія спеціальних показів за участі Віталія Бардецького: 19 червня у Львові (“Планета Кіно”), 23 червня в Одесі (“Зелений театр”) та у Києві: 21 червня – у “КІНО42”, 27 червня – у “Жовтні”.
Детальна інформація про покази: https://kyivmusicfilm.com/funk
Стрічку створено студією “Т.Т.М.” (продюсер – Андрій Границя) за підтримки Державного агентства України з питань кіно.
Система Orphus