Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

В Україні планують створити єдину освітню екосистему

В Україні хочуть створити єдину освітню екосистему, де будуть створені освітні профілі учнів. Також вестимуть реєстр вчителів.

В цій системі все буде зосереджуватись навколо учнів, наукових і науково-педагогічних працівників.

Про це повідомив на брифінгу у Полтавській ОДА заступник Міністра освіти і науки з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Артур Селецький під час візиту на Полтавщину 29 червня.

“Тобто, від дитячого садка хочемо вести той освітній профіль учня, де буде знаходитись вся інформація — де дитина навчалась, її здобутки, як в науці, так і в спорті. В таку базу буде надходити вся освітня інформація про учня. З 8 класу будемо проводити профорієнтацію. Будуть спеціальні профорієнтаційні тести, за результатами яких буде зрозуміло, що в одного учня будуть здібності до юридичних наук, але потрібно “підтягнути” деякі предмети”, – розповів Артур Селецький.

Читайте також: В Україні готові до можливого дистанційного навчання у новому навчальному році, – заступник Міністра освіти

У 9-му класі учнів через систему інформуватимуть про професійно-технічну освіту. У 10-11 класах, коли дитина буде складати ЗНО, аналізуватимуть всю інформацію, що є в профілі дитини і рекомендуватимуть, які предмети потрібно “підтягнути” і які екзамени потрібно здавати.

“І коли дитина вже здає ЗНО, знову система збирає всі дані і видає, що в деякі вузи абітурієнт пройшов на бюджет, а в деяких – на платну основу. І тоді вже дитина самостійно обирає, де навчатись. Таким чином, спонукатимемо дітей не покидати Україну. А згідно з рейтингами пропонуватимемо українські виші”, – зазначив заступник Міністра освіти.

Нагадаємо, у Полтавській області платформою “Всеукраїнська школа онлайн” користуються 100% шкіл.

Система Orphus