Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні планують державні веб-сторінки адаптувати для осіб з порушеннями зору та слуху

Минулого тижня у бібліотеці імені Вернадського відбулось перше засідання Ради безбар’єрності. На засіданні розглянули пріоритетні ініціативи від міністерств у кожному з шести напрямків безбар’єрності, які увійдуть до Плану заходів на 2021-2022 роки на виконання Нацстратегії. 

У засіданні Ради вззяла участь і Олена Зеленська.

Усі пропозиції міністерств – це перелік безбар’єрних змін, які мають провести в Україні у найближчі два роки. Це конкретні кроки, на яких уряд планує сконцентрувати свою увагу, повідомили в Офісі Президента.

Міністерство охорони здоров’я України планує до 2023 року впровадити Міжнародну класифікацію функціонування (МКФ). Ця реформа дасть змогу перейти від визначення обмежень людини до визначення її потенціалу та краще планувати послуги, лікувальні й реабілітаційні заходи для кожного, залежно від стану та захворювань.

Міністерство інфраструктури України на основі проведеного аудиту Міжнародного аеропорту “Бориспіль” розробить рекомендовані стандарти комфорту та безпеки для маломобільних груп населення, а також рекомендації щодо їхнього впровадження в усіх аеропортах України, а згодом – і на залізничних та автомобільних вокзалах.

Міністерство соціальної політики планує створити єдину інтернет-платформу для дистанційного отримання та доступу до всіх державних соціальних послуг для всіх груп населення. Наприклад, державні веб-сторінки мають бути адаптовані для осіб з порушеннями зору та слуху. Такі сторінки вже працюють на сайтах МОЗ, МЗС, поліції Києва.

Це – частина запропонованих проектів, які планують втілювати міністерства. Наразі триває громадське обговорення проекту Плану заходів.

Також Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко на своїй сторінці у фейсбук повідомив кроки, які МОЗ представляє щодо безбар’єрності. Це формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність в електронній системі охорони здоров’я (Е-лікарняні);  удосконалення нанесення шрифту Брайля на ліках та медичних виробах для потреб людей з порушеннями зору; створення безбар’єрних умов для осіб з порушеннями слуху в усіх закладах охорони здоров’я, шляхом дублювання важливої звукової інформації текстами, організація перекладу жестовою мовою тощо; проведення аудиту доступності будівель МОЗ України та підпорядкованих закладів охорони здоров’я.

Система Orphus