Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

“В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля”: на Полтавщині відбувся обласний огляд-конкурс

У Мачухівській громаді відбувся обласний огляд-конкурс “В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля”. Цим мистецьким конкурсом розпочато низку заходів за участі полтавських професійних та аматорських митців, які приурочено 30-й річниці Незалежності України.

Окрім концерту місцеві представники громади та запрошені гості мали нагоду переглянути виставку кращих творів майстрів народного мистецтва Мачухівської громади у тематично оформленому холі будинку культури, повідомили в Обласному Центрі народної творчості та культурно-освітньої роботи.

Полтавський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи – це осередок, який гуртує навколо себе людей для пропагування творчого розвитку не лише в містах, а й в різних територіальних громадах області, – розповів директор установи Дмитро Соколов. — Обласний огляд-конкурс «В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля» відбувся у глядацькій залі нещодавно відремонтованого Калашниківського сільського будинку культури Мачухівської територіальної громади. Це своєрідний звітний концерт, де взяли участь 9 аматорських колективів. Загалом – це 60 учасників з Калашниківського, Мачухівського, Полузірського, Плосківського, Судіївського сільських будинків культури громади. Нам приємно, що журі, яке оцінювало колективи, відмітило творчий зріст та потенціал митців, а присутні глядачі – насолодилися чудовим концертом.

Також у рамках звітного концерту було відзначено 40-річний ювілей Вокального ансамблю “Дивограй” Судіївського сільського будинку культури. Цього дня від учасників вокального ансамблю пролунали твори у різних музичних жанрах та різного рівня складності. Цей колектив може виступати як повним складом, так і у малих вокальних формах: дуетах, тріо, квартетах, що дозволило їм підтвердити високий рівень виконавської майстерності.

На святі були присутні голова Мачухівської територіальної громади Валерій Білокінь та перший заступник голови Володимир Павленко, які нагородили найактивніших учасників художньої самодіяльності почесними грамотами.

Система Orphus