Ви тут:
Суспільство Україна 

Українці мають жити довше, – Зеленський на форумі презентував програму “Здорова Україна”

Здоровий і активний спосіб життя мають стати невід’ємною частиною ментальності і стилю життя українського суспільства.

На цьому наголосив Президент України Володимир Зеленський під час виступу на Всеукраїнському Форумі «Україна 30. Здорова Україна».

«Ми починаємо загальнонаціональну програму Президента «Здорова Україна». Вона розроблена багатьма спеціалістами й Офісом президента спільно з трьома міністерствами – охорони здоров’я, молоді та спорту, освіти і науки, а також за участі багатьох експертів різних галузей. Програма направлена на всі вікові категорії і групи нашого населення, але всі вони націлені на досягнення однієї, головної мети, яка одним реченням звучить так: українці мають жити довше», – зазначив Президент.

Він повідомив, що в Україні середня тривалість життя складає 72 роки.

«За цим показником ми посідаємо 115 місце в світі, але найстрашніше не рейтинги, а те, що чисельність населення України зменшується кожного року. Щоб зрозуміти цю загрозу, достатньо порахувати, скільки нас буде через 10, 20 чи 50 років, якщо ми не змінимо цю ситуацію кардинально. Ми маємо робити все, щоб українців народжувалось більше і щоб українців помирало менше. Для цього, щонайменше, здоровий і активний спосіб життя мають бути популярними, мають бути в тренді, мають стати якщо не національною ідеєю, то, принаймні, невід’ємною частиною нашої ментальності і стилю життя усього нашого українського суспільства», – підкреслив Президент.

Також Зеленський розповів про складові програми «Здорова Україна».

«Перша складова нашої програми – це модель здорової школи. Це вісім компонентів задля зміцнення здоров’я та імунітету всіх учнів усіх шкіл по всій території нашої країни. Зокрема, це нова концепція уроків фізкультури, цікавих, а отже дуже популярних у дітей. Це реформа шкільного харчування, яку впроваджує наразі моя дружина Олена. Це нове шкільне меню, яке розробив відомий український шеф-кухар Євген Клопотенко. Меню, що, водночас, корисне і смачне. Це популяризація спортивних секцій та гуртків, нові онлайн-додатки, де діти і батьки зможуть їх знаходити і користуватися під час занять. Це і багато іншого, що починаючи з маленького віку, має робити здоровий та активний стиль звичкою на все подальше життя дорослої людини», – зазначив Президент.

Також він розповів про складові програми, що стосуються українців старшого покоління.

«Їх основна мета – зниження кількості передчасних смертей. За статистикою, в Україні 85% з них спричинені неінфекційними захворюваннями, здебільшого це хвороби системи кровообігу та онкозахворювання, де найбільшою проблемою є саме діагностика цих хвороб вже, на жаль, на пізній стадії. Тому для осіб старше 55 років будуть запроваджені так звані медичні чек-апи, повні медичні обстеження кожні два роки, а для деяких категорій – кожного року. Рання діагностика захворювань дозволяє державі рятувати життя своїх громадян, витрачаючи набагато менше коштів», – підкреслив Президент.

Також, за словами Президента, важливою є профілактика захворювань, адже причиною понад 60% передчасних смертей в Україні є, зокрема, інфаркти та інсульти, причиною яких стають різні чинники, серед яких – відсутність фізичної активності, паління, алкоголь і неправильне харчування.

«Спосіб життя третини дорослих українців включає одразу декілька таких чинників ризику. І, на жаль, близько 75% українців не займаються регулярною – будь-якою – фізичною активністю. Це відбувається з різних причин, зокрема й через відсутність доступної спортивної інфраструктури: зручної, сучасної, безкоштовної і – що ще більш важливо – поруч з домом», – зауважив Володимир Зеленський.

Система Orphus