Ви тут:
Суспільство Україна 

Україна має почати активно готуватись до змін клімату та виробити власний “зелений” курс, – Роман Абрамовський

Про це заявив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський під час виступу на Всеукраїнському Форумі «Україна 30. Екологія».

«Глобальні кліматичні зміни за впливом на людство і викликами та наслідками по великому рахунку можуть опинитися на першому місці, навіть посунувши конфлікти, голод і ставши такими тригерами для конфліктів чи проявів голоду, чи нехватки питної води тощо. Коли ми кажемо про глобальні зміни, нам треба розуміти, що це не якась амортна річ і певний скептицизм, який проявляють особливо громадяни країн, що розвиваються, завжди поєднуючи розвиток та боротьбу з глобальними змінами клімату, що теж вимагає ресурсів, десь вимагає пригальмувати розвиток брудних технологій, десь вимагає такого «зеленого преміуму» до чистих технологій, які за логікою сплачують споживачі», – зазначив він.

На думку міністра, українська влада має вже активно готуватись до змін клімату.

«Йде така жива дискусія, але я думаю, що настав час припинити всі дискусії і перейти до того, щоб запобігти та почати вже активно готуватись до кліматичних змін. Це і змінити підходи до розбудови міст, це фактично змінити підходи в агровиробництві. Це і про те, як ми переписуємося, це про електротранспорт, про те, як ми виробляємо речі, це і про велике виробництво, і про дрібне виробництво, малий і середній бізнес, це і про енергоефективність, і про споживання енергії нашими домівками, це про виробництво тепла і електроенергії», – підкреслив Роман Абрамовський.

«Колір інвестицій найближчими роками, як мінімум у 10 років, буде зелений. Дуже важко буде розвивати наше виробництво, нашу промисловість на старих, неефективних, забруднюючих довкілля технологіях, бо інвесторів ми не знайдемо. Якщо ми будемо амбітними, будемо показувати наш рух вперед до паралельного світу. Ми долучились на політичному рівні до європейського «зеленого» курсу, зараз нам варто розробити український «зелений» курс, шлях перетворень, який ми повинні зробити найближчими 10-20-30 років. Не варто планувати тільки на 10 років, бо ми можемо втратити якісь стратегічні речі і зосередитися на розвитку не тих речей, які нас приведуть до нульових викидів», – сказав Міністр.

Система Orphus