Ви тут:
Медицина Суспільство 

Укладення декларації з лікарем для дитини: що потрібно знати

Щодо дитячого здоров’я, то декларація з лікарем – один з надійних варіантів його захисту. Адже вона відкриває доступ до безоплатної медичної допомоги за Програмою медичних гарантій. На сьогодні 6,7 млн дітей мають декларацію з лікарем.

У Національній службі здоров’я розповіли, що потрібно знати про особливості укладення декларації з лікарем для дитини.

– Декларацію можна укласти або з педіатром, або з сімейним лікарем. Але зверніть увагу, що педіатр обслуговує лише дітей до 18 років. Сімейний лікар – дітей і дорослих, терапевт – лише дорослих з 18 років.

– Обрати сімейного лікаря або педіатра допоможе наш дашборд https://cutt.ly/SnfoCS. На ньому можна побачити всі дані про заклади первинної медичної допомоги, які мають договір з НСЗУ, про кожного лікаря, який працює в цих центрах, поліклініках та амбулаторіях. Як користуватись дашбордом ми розповідали тут.

– За дітей до 14 років декларацію з лікарем підписує один із батьків.

При собі потрібно мати:

свідоцтво про народження або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентними органами іноземної держави;

 документи, що посвідчують особу та повноваження одного з батьків дитини або іншу особу, яка є законним представником пацієнта.

– Якщо дитині уже виповнилося 14 років, то підписати декларацію з педіатром чи сімейним лікарем може самостійно.

При собі необхідно мати один з таких документів:

 паспорт громадянина України;

 тимчасове посвідчення громадянина України;
 посвідку на постійне проживання в Україні;
 посвідчення біженця;
 посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту.

До безоплатного пакету на первинному рівні надання медичної допомоги включено: динамічне спостереження за станом здоров’я дитини, аналізи, швидкі тести, направлення на діагностичні обстеження та до вузьких спеціалістів, вакцинація за Національним календарем щеплень, видача довідок, консультування щодо здорового харчування, способу життя тощо.

Система Orphus