Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

“У разі надзвичайної ситуації або війни”, – в Україні презентували інформаційну брошуру

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при Міністерстві культури та інформаційної політики у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони України, Генеральним штабом Збройних Сил України та громадськими організаціями презентував брошуру, яка доступно розповідає, що робити у разі надзвичайної ситуації або війни.

Про це повідомив міністр МКІП Олександр Ткаченко.

Один з інструментів гібридної війни — страх: агресор лякає військовими наступами та провокує паніку. Протистояти цьому дозволяє обізнаність, як діяти у надзвичайних ситуаціях.

Нещодавня ескалація на кордонах України та на окупованих територіях виявила величезний запит на практичні поради для мирного населення. Для цього і були розроблені такі поради з урахуванням українського та іноземного досвіду. 

Окреме місце в брошурі присвячено інформаційним загрозам і рекомендаціям, як їм протистояти. Адже гібридна війна у ХХІ сторіччі – це не лише про обстріли – артилерійські чи зі стрілкової зброї. Ворог здійснює атаки в інформаційному просторі, намагаючись послабити нашу здатність чинити опір.

“Саме тому, кожен з нас має знати прості правила: якій інформації довіряти, які джерела слухати, як відрізнити фейк від правди і як не потрапити на гачок дезінформації”, – зауважив міністр.

“Всі ми маємо нести колективну відповідальність за безпеку нашої країни. І коли армія робить все можливе і неможливе на передовій, ми – у тилу – маємо все зробити, щоб голова залишалася ясною, а у разі надзвичайної ситуації кожен з нас мав чіткий алгоритм дій, щоб ефективніше впоратися з кризою та зменшити негативні наслідки”, – наголосив Олександр Ткченко.

Ця брошура буде доступна як онлайн, так і в друкованому вигляді. Фізична версія роздаватиметься, передусім, жителям прикордонних з Росією та окупованих нею територій. Дистрибуцію плануємо через облдержадміністрації та Збройні сили України.

“Ми взяли за приклад мирну країну Швецію, яка вчить своїх громадян бути готовою до різних ситуацій. Кожен з нас має берегти себе, своїх близьких і Україну загалом. Лише разом ми переможемо”, – розповів Ткаченко.

Електронна версія брошури доступна вже зараз на сайті Міністерство культури та інформаційної політики України.

NS-WAR_
Система Orphus