Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Радивонівці в Агрофірмі “Україна” відкрили сучасну доїльну залу

В Агрофірмі “Україна”, яка знаходиться у селі Радивонівка Миргородського району, сьогодні урочисто відкрили сучасну доїльну залу. Завдяки механізовану доїнню, молоко тепер не контактує з повітрям і має екстраклас.

За словами директора підприємства Івана Балюка (Заслуженого працівника сільського господарства України, Героя України) вони довго вагалися щодо облаштування зали для механічного доїння, адже проєкт вартісний, а розраховувати доводилося лише на свої сили. Проте наважилися. На даний час в агрофірмі не лише побудували сучасну доїльну залу, а й провели реконструкцію корівників. Вартість будівництва склала 15,2 млн грн.

Реконструкція приміщень ще продовжується. Також планують перевести тварин на безприв’язне утримання.

На відкриття доїльної зали запросили колег і друзів – керівників аграрних підприємств Полтавщини та представників влади.

Першим працівників агрофірми та аграріїв привітав директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов.

“Я бачив багато доїльних залів, були і більші. Але маю приємні враження від того, що у нас є господарства, які сьогодні розглядають тваринництво не просто, як соціальних проєкт (щоб було робоче місце для людей), а дбають про ефективність виробництва та впровадження найсучасніших технологій. Це дає можливість підвищити якість продукції та збільшити продуктивність”, – сказав Сергій Фролов.

В області працює 31 доїльних залів, а це 24% сільськогосподарських підприємств (с/г підприємств, що утримують галузь тваринництва – 129, з них 21 ФГ). Сергій Фролов запевнив – перспективи щодо розвитку тваринництва на Полтавщині є.

“Якщо раніше наші аграрії, щоб перейняти позитивний досвід, їздили у Польщу, то сьогодні достатньо поїздити по Полтавщині та побачити, як можна ефективно організувати роботу у аграрній сфері. Ті підприємства, які вже мають не один доїльний зал та значне поголів’я, уже задумуються над власною переробкою. Хоча це досить серйозний процес”, – зазначив директор Департаменту агропромислового розвитку.

З вітальним словом виступив голова Миргородської РДА Віктор Іваненко.

Привітав присутніх і голова Великобагачанської селищної громади Сергій Горбань.

Директор підприємства (працює керівником уже 39 років) у першу чергу подякував за роботу своїм працівникам, які півтора роки трудилися над тим, щоб сучасна доїльна зала таки запрацювала в Агрофірмі “Україна”.

“Скільки я працюю, стільки вболіваю за тваринництво, бо коли його немає, то в селі немає розвитку: немає соціальної політики, немає людей. Що таке тваринництво у нас? Це 40 тис. тонн гною, який ми вносимо в ґрунт, а це також і підтримка врожайності. Розвиток тваринництва у нас – це і молоді працівники, віком до 30 років (а в нас таких понад 100 осіб)”, – розповів Іван Балюк.

Наразі молоко, яке виробляється ПАФ «Україна» — класу екстра та вищого ґатунку. Молокосировина реалізовується до ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» Полтавської області. А середньомісячна заробітна плата штатного працівника становить 14 тис. 270 грн.

Довідково. Приватна агрофірма «Україна» – багатогалузеве господарство по вирощуванню зернових та технічних культур з розвиненим тваринництвом, засноване в 1997 році.

На сьогодні агрофірма має в обробітку 4776,06 га сільгоспугідь, з них 4776,06 га ріллі. В господарстві працює 184 особи. В 2020 році валовий збір зернових культур склав 14,4 тис. тонн, в тому числі озимої пшениці – 1,8 тис. тонн, соняшника – 2,7 тис. тонн.

Підприємство має статуси суб’єкта племінної справи у тваринництві. Зокрема: племінного заводу з розведення великої рогатої худоби української червоно-рябої молочної породи. Поголів’я ВРХ налічується 1474 голови, в тому числі 700 голів корів (у середньому виробляється 13 т молока за добу) та має статус племінного заводу з розведення свиней великої білої породи, де утримується більше 3000 голів. Усе поголів’я розміщене на чотирьох фермах.

Підприємство має статус спеціальної зони з виробництва сировини, що використовується для виготовлення продуктів дитячого та дієтичного харчування.

Надій на фуражну корову за 2020 рік становить – 7313 кг. По області станом на 01 січня 2020 року надій на корову – 7091 кг.


Господарство має прибутки не лише від реалізації молока, а й займається реалізацією молодняку української червоно-рябої молочної породи. Племінні нетелі господарства мають попит як в межах України, так і за кордоном. Щороку реалізовується близько 100 голів.

Система Orphus