Ви тут:
Суспільство Україна 

У Раді зареєстрували законопроєкт про легалізацію медичного канабісу

2 червня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 5596 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання обігу конопель у медичних цілях, науковій та науково-технічній діяльності.

Про це повідомив голова Комітету з питань здоров’я нації, голова тимчасової робочої групи з питань реформування системи охорони здоров’я Михайло Радуцький.

За його словами, за останній рік у парламенті було зареєстровано декілька альтернативних проєктів закону на цю тему. На базі нашого Комітету розробили компромісний варіант. Альтернативні законопроєкти – відкликані. Авторами комітетського законопроєкту стали 83 народних депутати з різних фракцій.

“В цілому для України тема легалізації медичного канабісу доволі суперечлива. Частина суспільства вважає, що йдеться про куріння «травки». Втім більшість населення підтримує легалізацію канабісу у медичних цілях. Про це свідчать дані осіннього опитування, яке ініціював Президент: 64,8% громадян висловились за легалізацію. Сьогодні канабіс відноситься до психотропних та наркотичних речовин, використання яких повністю заборонене законом. Законопроєкт пропонує дозволити лікарські засоби на основі канабісу, що використовують для подолання хронічного болю, депресії, посттравматичного стресового розладу. Наразі таких ліків орієнтовно потребує 2 млн українських пацієнтів. Зокрема, пацієнти з онкохворобами, захворюваннями Альцгеймера, Паркінсона та іншими”, – зазначив Радуцький.

Законопроєкт пропонує наступне:

– Дозволити діяльність підприємств з культивування лікарських конопель після отримання відповідної ліцензії;
– Створити уповноважений орган з контролю у сфері обігу медичного канабісу;
– Запровадити подвійний контроль від МВС та МОЗ шляху від виробника до пацієнта цих препаратів;
– Дозволити українським науковцям досліджувати препарати на основі медичного канабісу.

Контроль за обігом канабісу в медичних та наукових цілях пропонується зробити жорстким. Препарати будуть відпускати винятково за електронним рецептом від лікаря. Діяльність, пов’язана з обігом медичного канабісу, підлягає ліцензуванню та регулярній звітності.

Система Orphus