Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Пирятині біля залізничного вокзалу встановили інформаційну табличку

У Пирятині на пероні вокзалу встановили інформаційну табличку. Текст таблички розроблено працівниками сектору туризму та охорони культурної спадщини спільно із краєзнавцем, залізничником Олександром Вовком.

Про це повідомили у міській раді.

Історія пирятинської залізниці бере початок від 1894 року, коли було відкрито рух вузькоколійкою, яка сполучала Пирятин з станцією Прилуки. У жовтні 1912 року був відкритий рух поїздів на ділянці Бахмач – Золотоноша через Пирятин, вже по широкій стандартній колії. Цегляний вокзал за типовим проєктом, характерним для багатьох будівель вокзалів, збудовано 1913-го року. Під час буремних подій першої половини минулого століття, революції, Другої світової війни, пошкоджень зазнавали і колії, і станційні споруди. Відновлені та відбудвані вони й досі слугуюь пирятинській громаді.

Водонапірна башта в районі залізничного вокзалу – перша серед подібних споруд міста. Збудована в 1984 році, була введена в дію 1909 році. Як історична пам’ятка цікава й тим, що є одним із архітектурних об’єктів міста, який зберіг на собі шрами Другої Світової війни – внаслідок бомбардувань потужна повітряна хвиля пошкодила башту по всьому периметру. Силами місцевих умільців споруду врятували, закувавши її в металеві обручі. Це допомогло і вежа безперебійно працювала до 1990 року, а зараз стала пам’яткою, яка нагадує нам про тих, хто виборов перемогу у Другій світовій війні та відбудовував місто.

Система Orphus