Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

У Полтаві водії “швидких” проходять навчання з екстремального водіння

Із 14 по 24 червня в Полтаві, на базі картодрому “Лтава”, проходить тренування з контраварійної підготовки для водіїв швидкої допомоги.

Цей пілотний проєкт ініціювала Автомобільна федерація України, повідомили у Полтавській ОДА.

  “Ми ініціювали ці тренування, щоб передавати наш досвід автоспортивної та контраварійної підготовки водіям різних служб, наприклад, швидкої допомоги. Ці люди рятують життя, тому мають вміти безаварійно та з безпечною швидкістю переміщатися вулицями міста, щоб вчасно доставити пацієнта до лікарні. Навичками контраварійного кермування має володіти кожен водій, але водії служб це робити мають бездоганно”, – розповів керівник центру автоспортивної та контраварійної підготовки ФАУ Андрій Яроменко.

Водій карети швидкої допомоги Віталій Ліпиха говорить, що подібні інтенсиви дуже корисні. За словами заступника директора з адміністративно-господарської діяльності КП “Об’єднане автогосподарство закладів та установ охорони здоров’я Полтавської області” Віктора Дениська, в області за добу працює більше 100 автобригад.

“У нас кожного дня екстремальне водіння. Виїжджаєш на трасу чи в місто й не знаєш, що і де тебе чекає. Тим паче, коли хворого потрібно доставити в найкоротший час до лікувального закладу. Ось тут навички контраварійного водіння дуже потрібні. Особливо це стосується населених пунктів”, – говорить заступник директора з адміністративно-господарської діяльності КП «Об’єднане автогосподарство закладів та установ охорони здоров’я Полтавської області» Віктор Денисько. – У нас працює більше 100 автобригад за добу, тому ці навчання дуже важливі. Для себе подібні заняття ми продовжимо обов’язково”.

Курс передбачає двотижневий інтенсив. На старті водії пройшли вхідне тестування. Потім їм пропонують 5-6 занять тривалістю 2,5 години. На завершення водії здадуть вихідне тестування, щоб показати, наскільки покращилося кермування кожного учасника проєкту.

“Переконаний, ці навчання допоможуть їм надалі швидше, безпечніше ухвалювати рішення на дорогах. Вважаю, таку програму потрібно проходити хоча б раз у квартал, адже дуже важлива систематичність” – розповів представник Автомобільної федерації України в Полтаві Андрій Приходько.

Подібні тренування будуть проводитися у Києві, Черкасах, Дніпрі.

Фото: Полтавська ОДА

Система Orphus