Ви тут:
Анонс Полтавщина Суспільство 

У Полтаві презентують ікони, розписані на ящиках з-під набоїв

10 червня об 11:00 в Свято-Успенському кафедральному соборі Полтави розпочнеться виставка київських художників Софії Атлантової та Олександра Клименка “Ікони на ящиках з-під набоїв”.

На період виставки ікони планується розмістити також і в Свято-Покровському, Миколаївському та Пантелеймонівському храмах Полтави.

Головна ідея проєкту – перетворення смерті (символом якої є ящик від озброєнь) на життя (яке в українській культурі традиційно символізує ікона), повідомляють на фейсбук-сторінці Свято-Успенського кафедрального собору.

Ящики, на фрагментах яких пишуться ікони, привезені з зони бойових дій. Саме тому вони є своєрідними свідками війни на сході України. Ікони експонувалася в 13 країнах, 44 містах, мали 79 локацій.

Проєкт двічі (2017 та 2020 роки) було номіновано на Національну премію України імені Тараса Шевченка.

З весни 2015 року проєкт “Ікони на ящиках з-під набоїв” є волонтерським. Зокрема, завдяки коштам, отриманим від продажу ікон, фінансується Перший добровольчий мобільний шпиталь імені Миколи Пирогова.

Про художників:

Олександр Клименко — художник, мистецтвознавець, письменник (під псевдонімом Олаф Клеменсен). Автор ідеї та один з кураторів проєкту “Ікони на ящиках з-під набоїв”. Нагороджений орденом “За заслуги” 3 ступеню.

Соня Атлантова – художниця, письменниця. Прозові твори входили в короткі та довгі списки кількох літературних премій в Україні та за кордоном. Нагороджена орденом “За заслуги” 3 ступеню.

Художники працюють у галузі монументального і станкового малярства, учасники низки виставок в Україні та за кордоном.

 

 

 

ФОТО: АрміяInform

Система Orphus