Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві планують провести ще дві операції на відкритому серці

16 червня у Полтавській області вперше провели операцію на відкритому серці. Операцію провели медики з Києва та Полтави під керівництвом директора Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова Василя Васильовича Лазоришинця.

“Аортокоронарне шунтування провели 70-річному мешканцю Кременчука. Він почуває себе добре. Завтра вранці його вже переведуть до палати. Фахівці спрацювали злагоджено. Пацієнт дуже вдячний за те, що йому провели операцію, саме, на Полтавщині. Такі операції, насамперед дуже складні — це “ювелірна робота”. Ваш Центр має сучасне обладнання. В багатьох Центрах був, але не скрізь є така база. Тут можна проводити навіть пересадку серця”, – розповів заслужений лікар України, завідуючий відділенням кардіохірургії ДУ “Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова АМН України” Андрій Горячев.

Він сподівається, що найближчим часом у Полтаві постійно проводитимуть такі операції.

“Це дороговартісна операція. У приватних клініках Полтави вона коштує близько 250 — 300 тисяч гривень”, – зазначив лікар.

За словами першого заступника голови Полтавської ОДА Дмитра Луніна, такі операція намагатимуться фінансувати з обласного бюджету.

“Ми плануємо винести це питання на сесію обласної ради, щоб фінансувати такі операції, поки Центр не зможе заключити на них договір з НСЗУ”, – сказав Дмитро Лунін.

“Операція для цього пацієнта була безкоштовною”, – наголосив головний лікар Полтавського обласного клінічного медичного кардіоваскулярного центру Костянтин Вакуленко.

Найближчим часом у Полтавському обласному клінічному медичному кардіоваскулярному центрі планують провести ще дві такі операції.

“Пацієнти для операції вже відібрані. Через тиждень — два зможемо їх прооперувати. Поступово будемо оперувати разом з полтавськими фахівцями. Сподіваюсь, до кінця року, вони вже й самі зможуть проводити аортокоронарне шунтування”, – додав Андрій Горячев.

Система Orphus