Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві нагородили переможця архітектурного конкурсу на спорудження пам’ятника Симону Петлюрі

28 червня із під час урочистих заходів із нагоди 25-ї річниці Конституції України нагородили переможця відкритого архітектурного конкурсу на спорудження в Полтаві пам’ятника українському державному, військовому та політичному діячу, Голові Директорії, Головному отаману військ Української Народної Республіки – Симону Петлюрі.

Конкурс розпочався 20 січня цього року. За результатами голосування 1 червня журі визначило його переможців, а також конкурсний проєкт, рекомендований до втілення, повідомили у Полтавській ОДА.

За участь та здобуття премій у відкритому архітектурному конкурсі на спорудження в м. Полтаві пам’ятнику Симону Петлюрі голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов вручив Почесну грамоту Полтавської обласної державної адміністрації скульптору Анатолію Кущу, архітектору Сергію Швець-Машкарі та архітектору-початківцю Михайлу Швець-Машкарі (за здобуття 1 премії, автори конкурсного проєкту-переможця № 573197).

 

 

“Мені дуже приємно, що саме в день 25-ї річниці Дня Конституції, біля пам’ятника Івану Мазепі відбувається ця подія – нагородження переможців конкурсу. Симон Петлюра – знакова фігура в українській історії, уродженець і гордість Полтави. Даю вам слово, що пам’ятник на його честь також буде відповідним”, – зауважив скульптор, член Національної спілки художників України Анатолій Кущ.

Також Почесними грамотами нагороджені скульптор Віктор Липовка, архітектор Андрій Данилейко (за здобуття 2 премії, автори конкурсного проєкту-переможця № 202177) та архітектор Наталія Башинська, скульптор Олексій Пергаменщик (за здобуття 3 премії, автори конкурсного проєкту-переможця № 123123).

Участь у церемонії нагородження взяли голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, заступник голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко, заступник голови Полтавської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Ігор Панченко, представники органів державної влади, місцевого самоврядування, громадськості, скульптори та архітектори конкурсних проєктів.

Проєкт-переможець архітектурного конкурс:

Система Orphus