Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві нагородили лауреатів обласної Премії імені Панаса Мирного

15 червня на території літературно-меморіального музею Панаса Мирного у Полтаві відбулось нагородження лауреатів однойменної Премії Полтавської обласної ради.

На початку церемонії нагородження заступник голови Полтавської обласної ради Лілія Руроєва зазначила, що цьогоріч робочі групі було важко визначити переможців премії, оскільки всі подані роботи були гідно представлені.

“Панас Мирний був не лише письменником, а й патріотом України. У своїх творах ніс любов до України і закликав людей бути вільними. Цього року робочій групі було важко визначити переможців премії, бо всі роботи були гідно представлені. Вони сповнені любові і є неперевершеним додатком нашої культурної нації”, – відзначила Лілія Руроєва.

Цьогоріч, за рішення журі, лауреатами стали:

У номінації “Література, літературознавство” член Національної спілки письменників України Ганна Кревська (Марину Кононенко) за книгу “Монастирські сливи”.

У номінації “Журналістика, публіцистика” за творчий доробок відзначили члена Національної спілки журналістів України Ганну Волкову.

У номінації “Мистецтво” премію розділили між членом Національної спілки журналістів України, фотохудожником Костянтином Бобрищевим (за книгу “В серці кричить війна” (фотоесеї) та директором Великобагачанського будинку творчості дітей та юнацтва, художником-портретистом Сергієм Ярошенко (за творчий доробок).

Сергій Ярошенко натомість подарував у фонд музею подарував портрет Панаса Мирного.

У номінації “Народна творчість, народні ремесла” премію розділили між Наталією Дмитренко, членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України, Національної спілки художників України, майстром килимарства та народної іграшки, науковим співробітником Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) ім. Миколи Ярошенка (за творчий доробок) та Світланою Прохорчук, керівником гуртків КЗ “Полтавський обласний центр національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді Полтавської обласної ради” (за творчий доробок).

Лауреат Премії Світлана Прохорчук вже тривалий час займається різноманітними техніками рукоділля.

“Я працюю в техніках травоплетіння, створюю фітогобелени, займаюсь прядіння і в’язанням з собачої шерсті, відроджую стародавні рецепти тістотворення, печу на заквасках хліби, короваї. А також популяризую всю етнокультуру з дітками. Як керівник фольклорно-етнографічного гуртка, все, що знаю і вмію, передаю дітям. Відроджуємо традиції, обряди, збираємо фольклор, вчимо пісні, готуємо різноманітні страви. Я не могла визначитись, що конкретно подавати на премію, тому комплексно представила свій творчий доробок. Бо я вважаю, що жінки в давнину були мультизадачними — могли і прясти, і вишивати, і готувати, знали, які обряди провести, трави збирали, іграшки створювали для дітей. Тому образ жінки-берегині треба підтримувати, передавати і вчити цьому дівчаток”, – розповіла майстриня.

Інших учасників Премії імені Панаса Мирного відзначили грамотами Полтавської обласної ради.

Система Orphus