Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Цифровізація на Полтавщині: у Полтавській ОДА сформували інститут відповідальної особи за цифрову трансформацію

Щоб пришвидшити процес цифровізації у Полтавській області сформували інститут відповідальної особи за цифрову трансформацію у кожному структурному підрозділі Полтавської ОДА.

Сьогодні відбулося перше засідання відповідальних осіб під головуванням заступника голови Полтавської обласної державної адміністрації Ігоря Панченка.

“Цифрова трансформація – це не окрема сфера, як, наприклад, освіта, медицина, транспорт, культура, туризм… Цифровізація – це складова частина кожної сфери. Тому ми впроваджуватимемо цифровізацію в кожній із них і цим самим будемо покращувати якість надання послуг мешканцям. Наразі цифровізація є пріоритетним напрямком у державі. Ми живемо в інформаційну епоху: вже зараз замовляємо їжу, отримуємо державні послуги, реєструємо ФОП через смартфон. Для нас є особливо важливою цифровізація регіону”, – сказав Ігор Панченко.

Наразі управління інфраструктури та цифрової трансформації Полтавської ОДА вже реалізує та опікується близько трьома десятками проєктів, які пов’язані з впровадження цифровізації на Полтавщині. Серед них: комп’ютеризація бібліотек, телемедицина, впровадження системи електронного документообігу в тергромадах, єдина система відеоспостереження та ін.

“На сьогодні лише дві управлінські структури реалізують процеси, пов’язані з цифровізацією. Тому основним нашим завданням стоїть підвищення рівня реалізації проєктів, які орієнтовані на цифровізацію певних процесів у розрізі нашої діяльності. Основне завдання – об’єднати наші зусилля. Управління інфраструктури та цифрової трансформації тут виступатиме координатором та надаватиме всіляку підтримку”, – сказав т.в.о начальника Управління інфраструктури та цифрової трансформації Сергій Марчишинець.

Наразі в Полтавській області увага, в першу чергу, зосереджується на реалізації трьох проєктів:

  • впровадження дашборду цифрових потоків області;
  • система централізованого оповіщення про надзвичайні ситуації на основі СМС-розсилки;
  • веб-портал таргетованих розсилок.

Система Orphus