Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Цьогоріч в Дії з’явиться цифровий кабінет пацієнта, – Ляшко

Цього року в додатку “Дія” планують запустити кабінет пацієнта.

Про це під час Всеукраїнського форуму “Україна-30. Здорова Україна” повідомив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, передає Еспресо.

“Кабінет пацієнта, який дозволить у цифровому форматі в додатку “Дія” чітко відмічати всі щорічні медичні огляди, або раз на два роки, їхні результати, їхню динаміку. За результатами цих оглядів — мотивувати, як медпрацівника, вашого сімейного лікаря, так і людину, впроваджуючи певні пільги, компенсації для здорових людей”, — заявив Віктор Ляшко.

За словами міністра, кабінет може запрацювати вже цієї осені.

Ляшко наголосив, що раз на два роки планується проводити безкоштовний скринінг неінфекційних хвороб, а для людей від 55 років він буде проводитися раз на рік. Графік буде відображатися в електронному кабінеті.

“Ми говоримо про регулярний моніторинг аналізу крові, який може показувати певні патологічні зміни, які відбуваються в організмі, а також про деякі скринінгові програми, наприклад, раннього виявлення раку прямої кишки, раку молочної залози. Це буде напрямок на мамографію”, — додав він.

За його словами, 70% всієї продуктивності зростання економіки залежить саме від здоров’я людини.

«70% всієї продуктивності зростання економіки залежить сьогодні саме від здоров’я людини. Коли ми говоримо про 100% зростання – 70% здоров’я, яке не втрачається, бо 30% втрачених хвороб дозволить нам відновлювати інноваційні методи лікування. Всі чули озвучену Президентом країни під час святкування Дня медика нову програму. Ми розпочинаємо будувати нові лікарні за європейським принципом: лікарні однаково комфортні як для пацієнта, так і для лікаря. Але це 30% і бажано не потрапляти в лікарні. А щоб не потрапити в лікарню треба виконувати нову програму «Здорова Україна». Це та мета, до якої ми повинні йти і кожен повинен зрозуміти, що це свідоме відношення кожного з нас – бути здоровим на користь України», – зазначив міністр.

Зокрема він також повідомив, що за прогнозами McKinsey & Company, за наступні 20 років 8% зростання світової економіки відбуватиметься саме через покращення здоров’я людей на планеті.

«Ми сьогодні втрачаємо понад 15% через передчасну смертність людей працездатного віку. Додатково ковід забрав ще 6,5% світового ВВП через те, що величезна кількість людей загинули через цю підступну хворобу. Але ми повинні дивитися з надією і перспективою у майбутнє і рухатися вперед», – наголосив Ляшко.

Система Orphus