Ви тут:

Трамбування тротуарної плитки

Тротуарна плитка є естетично привабливим, при цьому екологічно чистим, функціональним і довговічним покриттям. Плитку часто вибирають як альтернативу нудному асфальту, особливо при облагороджуванні:

  • прибудинкових територій;
  • дачних ділянок;
  • садів.

Промислово-будвельна група «Ковальська» пропонує великий асортимент плитки тротуарної.

Важливо розуміти, що доріжки, тротуари та інші ділянки з тротуарною плиткою виглядатимуть акуратно і красиво, а покриття надовго збереже експлуатаційні властивості тільки в тому випадку, якщо роботи виконано з дотриманням технології. 

Процес укладання плитки складається з декількох етапів.

Підготовка

Спочатку потрібно намітити контури, встановити спеціальні маячки з урахуванням всіх нерівностей, кутів, ухилів. Також важливо заздалегідь визначити призначення ділянки, а на його основі вибрати технологію укладання. Наприклад, при мощенні майданчиків під автомобілі спочатку потрібно утворити високу подушку з піску і гарцівки (відсів з цементом), а також ретельно утрамбувати кожен шар товщиною до 5 см. Якщо на майданчику їздитиме вантажний або важкий позашляховий транспорт, то як основу під плитку потрібно укласти шар армованого бетону. При облаштуванні пішохідних доріжок, зон відпочинку роботи значно спрощуються.

Планування

На цьому етапі спочатку видаляють весь верхній шар ґрунту, а потім вистилають компенсаційне покриття з використанням:

  • річкового піску;
  • щебеню;
  • відсіву;
  • гарцівки.

Тип і особливості підготовки основи залежать від обраної технології мощення. При укладанні на проникну основу застосовується пошарова «подушка» з піску та щебеню з геотекстилем для поділу шарів. Якщо вибрано непроникну основу, то використовується армоване бетонування.

Монтаж дренажу

Для захисту плитки від негативного впливу вологи обов’язково потрібно створити водонепроникний дренажний шар.

Установка бордюрів

Бордюри обмежують рух плитки, фіксуючи її та запобігаючи розповзанню і деформації.

Укладання тротуарної плитки

Не варто працювати в дощ, при морозі та інших несприятливих погодних явищах, оскільки вони ускладнюють процес, а також негативно позначаються на якості плитки. Саме укладання здійснюють від бордюру або краю, від нижньої точки до високої. Особливо важливо точно і рівно викласти перший ряд, тому що він буде орієнтиром.

Трамбування тротуарної плитки віброплитою

Перед трамбуванням спочатку потрібно очистити поверхню від каменів, піску, залишків щебеню та інших сторонніх предметів, щоб уникнути деформації плитки. Ущільнення проводиться за допомогою віброплити. Важливо стежити, щоб зберігалася горизонтальна площина. Також потрібно забезпечити невеликий ухил до країв від центру поверхні для стоку води.

Система Orphus