Ви тут:
Спорт Суспільство 

Стрибки з трампліна на лижах включені у програму літніх Європейських Ігор

Програма наступних Європейських Ігор, що відбудуться у 2023 році буде розширена на зимовий вид спорту – стрибки з трампліна. Про це повідомив директор Міжнародної федерації лижного спорту Сандро Пертіле.

Про це пише “Суспільне|Спорт

Стрибки з трампліна є олімпійським зимовим видом спорту, а головні турніри відбуваються саме у цей час року. Проте тепер їх планують провести влітку на Європейських Іграх.

У 2023 році Європейські Ігри відбудуться у Польщі. Зважаючи на популярність виду спорту в Польщі, саме на ці змагання будуть вперше введені стрибки з трампліна у літню програму.

“Ми з нетерпінням чекаємо на наші літні змагання зі стрибків з трампліна на Європейських Іграх-2023. Упевнений: нашим спортсменам дуже сподобається змагатися на турнірі такого рівня влітку під час нашої серії [гран-прі]. Без сумніву, це будуть пам’ятні змагання для усіх”, – зазначив директор Міжнародної федерації лижного спорту.

Очільник комісії з координації Європейських Ігор Хасан Арат також підтвердив, що стрибки з трампліна будуть включені у програму на 2023 рік. І наголосив, що в організації вирішили піти назустріч господарям змагань, які попросили включити цей вид спорту у літню програму.

Оскільки турнір проводиться не взимку, а влітку за відсутності снігу, то, відповідно, трамплін також повинен бути підготовлений під особливості погоди.

  • Замість снігу приземлення відбувається на спеціальні мати. Це покриття стелять одразу при будівництві сучасних трамплінів, тобто вони одразу пристосовані для змагань як влітку, так і взимку. Відповідно, турніри проходять на тих ж трамплінах, що і взимку.
  • Спортсмени, так само, як і під час зимових стрибків з’їжджають вниз металевими коліями.
  • Сама програма виступів складається з кваліфікації та фіналу, в який проходять стрибуни, які показали найкращі результати.

Збірна Україи зі стрибків з трампліна свої найкращі результати за останні сезони показувала саме на “літніх” змаганнях. Наприклад, восени 2020 року українці здобули два “золота” на етапі Кубка FIS.

Система Orphus