Ви тут:
Спорт Суспільство Україна 

Стали відомі причини заборони гасла “Героям слава!” на формі збірної

В УЄФА заборонили гасло “Героям слава!” на футболках збірної України через, нібито, мілітаристський та політичний підтекст

Про це повідомляє Tribina.com, інформує Еспресо.TV.

На запит видання, щодо заборони відповідного гасла, в УЄФА відповіли, що воно, нібито, має мілітаристський та політичний підтекст. 

“УЄФА уважно вивчив недавно доданий на новий комплект форми слоган “Героям слава”, який був представлений на ознайомлення в УЄФА, а в підсумку й затверджений в грудні 2020 року. Однак в той час не розглядалася взаємозв’язок між двома фразами. Після подальшого аналізу було прийнято рішення, що конкретне поєднання двох фраз вважається виключно політичним за своєю природою, має історичний і мілітаристський підтекст”, – заявили в УЄФА. 

В Союзі європейських футбольних асоціацій наголосили, що слоган має бути вилучений, щоб екіпірування могло використовуватися на матчах під егідою УЄФА. 

Водночас в УЄФА зазначили, що не мають претензій до інших елементів форми, зокрема, контуру карти України з окупованим Росією Кримом. 

“Після висловленої стурбованості з боку Російського футбольного союзу УЄФА підтвердив свою позицію щодо елементу дизайну на передній частині футболки національної збірної України. У резолюції 68/262 Генеральної Асамблеї ООН, яка була схвалена членами-державами, визнані ті територіальні межі, які зображені на формі національної збірної”, – пояснили в УЄФА. 

“Також в організації немає претензій до гасла “Слава Україні!”, – йдеться у повідомленні.

Фото: Facebook

Система Orphus