Ви тут:
Суспільство Україна 

Справа МН17: суд у Гаазі відхилив покази свідків, що літак нібито збили з зони ЗСУ

У Гаазі відхилили покази двох свідків щодо справи MH17. Вони стверджували, що ракета була запущена нібито з боку Амвросіївки. Цей населений пункт у липні 2014 року був під контролем України.

Про це повідомляє “24 канал

Подружжя з окупованого Сніжного, яке тепер живе Росії, заявило, що бачили запуск ракети нібито не в районі Первомайського. Про це повідомила суддя Хелейн Керстенс-Фокенс.

Слідство наголосило, що відповідно до цих свідчень місце запуску було б занадто далеко від місця катастрофи. Інших підтверджень, що ракету випустили з Амвросіївки, не знайшли.

Знайшли підтвердження про наявність щонайменше двох “Буків” на окупованій на території. Один зник 17 липня 2014 року. За кілька днів до катастрофи він потрапив на супутникові знімки військового полігону під Донецьком. Він зник після катастрофи.

Раніше російська сторона надіслала копії супутникових знімків біля села Зарощенське. На момент трагедії воно було під контролем України. На фотографії нібито потрапив український “Бук”. Важливо зазначити, що оригінальні світлини були буцімто знищені.

За інформацією слідчої групи, ці фото зробили у період з 30 травня до середини червня, тобто ще задовго до катастрофи. Хоча у Росії переконували, нібито знімки датуються 14 липня 2014 року.

Дослідили, що фото – підробка. Це визначили на основі зміни ландшафту. Наприклад, на фото від 17 липня було зоране поле, а на світлині від 18 липні – ні.

Суддя Керстенс-Фокенс нагадала, що журналісти-розслідувачі з Bellingcat виявили маніпуляції зі знімками. Ба більше, слідча група підтвердила, що фото відредагували за допомогою Photoshop.

Російський авіаційний експерт Вадим Лукашевич показав світлину, яку розглядали на суді.

“Синім кольором показані райони, що контролювалися ЗСУ, лінія фронту – блакитна лінія на південь від Зарощенського, яке на той момент контролювали сепаратисти. Поки ви це читаєте, суддя у своїй промові мочалить супутникові знімки російського Міноборони, – зазначив Лукашевич.

“Зазначили. що раніше в цьому районі справді був український “Бук”, однак ним не могли збити літак. За місяць до катастрофи установку пошкодили в результаті атаки бойовиків. Відтак відсік з електронікою в задній частині ракети був зруйнований”, – йдеться у повідомленні.

Фото: “24 канал”

Система Orphus