Скільки піддонів влазить у фуру
Піддони вважаються найбільш зручним пристосуванням для перевезення вантажів. З їх допомогою можна надійно фіксувати та компактно розміщувати об’єкти, а отвори під настилом дозволяють використовувати навантажувач. Важливим моментом при перевезенні є правильне розміщення вантажу, а для цього потрібно знати, скільки палет поміщається у конкретній фурі.
Яких розмірів бувають піддони
У цілому габарити палет можуть бути різними, однак є 3 сертифікованих стандарти з чіткими параметрами:
- Європалет – 800х1200х145мм;
- Фінпаллет – 1000х1200х145мм;
- Американський стандарт – 1200 × 1200 мм.
Також іноді у перевезеннях використовуються нестандартні варіанти, наприклад 800x1200x145.
В Україні придбати піддон потрібного стандарту можна на сайті ua.poddonchik.com.
Схеми розміщення піддонів у вантажівці
Зазвичай палети розміщують у вантажівці одним із таких способів:
- Поздовжній. Піддони ставляться у довжину паралельно кузову;
- Поперечний. Розміщення поперек кузова;
- Комбінований. Основна частина палет розміщується у довжину в кілька ярусів. Останній ряд ставиться поперек, це перешкоджає ковзанню вантажа по кузову.
У випадку з піддонами американського стандарту схема розміщення не грає особливої ролі, так як вони мають квадратну форму.
Максимальна кількість піддонів у фурі
Палети використовуються для вантажоперевезень на різних видах авто. Єдина вимога до кузова – ширина мінімум 2,45 метра. Для розміщення одного піддону у середньому потрібно 2 м3.
У єврофурі об’ємом 90 м3 можна розмістити одночасно 33 палети – 30 двома поперечними рядами та 3 одним поздовжнім поруч. Для інших авто, які часто використовуються у сфері вантажоперевезень, максимуми наступні:
- ГАЗель. Обсяг кузова становить 9 м3, тому розмістити вийде тільки 4 палети в два ряди;
- ГАЗель (подовжена). Місця тут більше (12 м3), так що поміщається 6 піддонів у два поздовжніх ряди;
- Foton Ollin. Обсяг популярного автофургона становить 30 м3. За раз можна перевезти 10 європалет (2 ряди);
- Mercedes Atego 815 та 818. Незважаючи на те, що у 818-й моделі обсяг трохи більше (36 м3 у порівнянні з 32 м3), місткість у цих машин однакова – 14 піддонів (2 поперечних ряди);
- Mitsubishi Canter. Обсяг кузова – 16 м3, максимум влізе 6 палет у два поздовжніх ряди;
- Volvo FL-6. Велика місткість (40 м3) дозволяє транспортувати 17 піддонів за раз. 14 штук розміщуються поперек і 3 – поздовжньо.
При розрахунку завантаження потрібно враховувати такі параметри як розмір палети, обсяг та розміри кузова, а також максимальну вантажопідйомність машини. Якщо піддони металеві, то необхідно брати до уваги їх вагу.
Розрахувати оптимальну кількість палет для конкретної машини можна як вручну, так і за допомогою спеціального калькулятора в інтернеті.
Скільки порожніх піддонів можна перевезти за раз
Іноді палети можуть і самі виступати у якості вантажу. У такому випадку їх складають стопками, висота яких залежить від висоти кузова. При цьому кладка здійснюється внахлест, тобто перший піддон ставиться по звичайному, а другий перевертається. Таким чином заповнюється простір між опорами, що підвищує стійкість стопки.
Популярні авто у сфері вантажоперевезень вміщають в себе таку кількість порожніх палет:
- Єврофура – до 756 шт;
- ЗІЛ «Бичок» – до 120 шт;
- ГАЗель – до 80 шт.
Для розрахунку потрібно використовувати такі параметри як ширина та висота кузова, а також висота одного піддону (стандарт – 144 мм).
Висновки
Існує кілька стандартів палет з різними габаритами, а також три схеми розміщення. З огляду на це, а також на параметри кузова, можна визначити максимальну кількість піддонів. Для перевезення порожніх палет потрібно також враховувати їх висоту.