Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

Сім років тому неподалік Луганська окупанти РФ збили український літак Іл-76: загинуло 49 військових

Сім років тому, 14 червня 2014 року, найманці з російської диверсійної групи ПВК “Вагнер” збили український літак Іл-76 неподалік Луганського аеропорту, який з весни 2014 року перебував під контролем українських військових, але фактично був в облозі проросійських найманців.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Полтавського обласного ТЦК та СП.

Постачання українських сил в таких обставинах відбувалося за рахунок військово-транспортної авіації. Дмитро Мимриков, командир 25-ї транспортної бригади, повідомив, що загалом було здійснено 27 посадок військових бортів в аеропорту, причому тричі сідали конвої з трьох літаків Іл-76.

Тієї ночі в Луганському аеропорту також мали приземлитися три військові літаки Іл-76.

Першій літак здійснив посадку “по-афганськи” – майже піке і посадка. За штурвалом був сам комбриг Дмитро Мимриков.

Другий Іл-76 під час заходу на посадку, перебуваючи на висоті близько 700 метрів, був обстріляний ракетою з ПЗРК. Іл-76 відстрелив теплові пастки. Друга ракета була випущена з землі, вона вразила літак у двигун і він почав падати, але потім по літаку відкрила вогонь автоматична гармата ЗУ-23М. Саме від її снарядів літак зайнявся і вбухнув у повітрі. Вже на землі почав також горіти та вибухати боєкомплект, який був транспортований, стовп вогню був заввишки з 10-поверховий будинок. Залишки літака розкидало на дистанції понад 500 метрів. Літак упав приблизно за 7 кілометрів від аеропорту.

Третій літак з конвою, дізнавшись про ураження і загибель другого Іл-76, зробив запит про скасування посадки, і повернувся назад.

“На борту літака перебувало 40 десантників 25-ї окремої Дніпропетровської повітряно-десантної бригади та 9 членів екіпажу зі складу 25-ї військово-транспортної авіаційної бригади. Їх загибель стала найбільшою втратою з початку антитерористичної операції і найбільшою одночасною втратою Збройних сил України за увесь період незалежності”, – йдеться у повідомленні.

Фото пресслужби Полтавського обласного ТЦК та СП

Система Orphus