Ви тут:
Україна 

Сім років тому біля гори Карачун російські окупанти збили український гелікоптер Мі-8МТ

24 червня 2014 року поблизу Слов’янська, біля гори Карачун, бойовики з переносного зенітного комплексу збили гелікоптер сил АТО Мі-8МТ.

Про це повідомляє пресслужба Полтавського обласного ТЦК та СП.

Гелікоптер МІ-8МТ доставив вантаж на блок-пост № 6 на горі Карачун, група співробітників СБУ встановила спеціальне телекомунікаційне обладнання для організації моніторингу простору, фіксації фактів порушення Плану мирного врегулювання конфлікту на сході України. Після виконання завдання близько 17:15 гелікоптер піднявся у повітря та вирушив до місця базування. Майже відразу він був обстріляний з переносного зенітно-ракетного комплексу, впав на землю й після детонації боєприпасів загорівся.

Загинули дев’ять військовослужбовців, троє з яких — члени екіпажу, та четверо співробітників СБУ. На борту перебували фахівці, які встановлювали апаратуру з метою організації моніторингу простору, фіксації фактів порушення Плану мирного врегулювання конфлікту на сході України.

“З 23 до 27 червня з ініціативи Президента України, було досягнуто домовленість про двостороннє припинення вогню. Цей час українська армія використала для посилення лінії оборони та відновлення боєздатності, активних переговорів зі звільнення заручників, незаконно утримуваних бойовиками. Сили АТО дотримувалися мирного плану та не вели активних бойових дій”, – йдеться у повідомленні.

Фото: Полтавський обласний ТЦК та СП

Система Orphus