Ви тут:

Що собою являє мова програмування Java

З історії

У 90-х роках минулого століття Java було розроблено компанією Sun Microsystems, передусім завдяки канадському інженерові Джеймсу Гослінгу (James Gosling). Спочатку мова мала назву Oak, але потім її перейменували на честь сорту кави Java. Зв’язок мови з напоєм відбивається в логотипі. 

Джеймс Гослінг та його однодумці хотіли створити мову з сі-подібним синтаксисом. У той же час вона мала бути простішою, порівняно з C / C ++. Творці планували використовувати Java для програмування побутової електроніки. Проте практично відразу після випуску версії 1.0 в 1995 році мову стали використовувати розробники серверного та клієнтського ПЗ.

У 2010 році компанію Sun Microsystems купила Oracle. Після цього Джеймс Гослінг перейшов в Google, звідки теж незабаром звільнився.

В Itea Corporate можна вивчити мову програмування Java (https://iteacorp.com/course/yazyk-programmirovaniya-java/) та пройти базовий курс JavaScript (https://iteacorp.com/course/javascript-bazovyj-kurs/).

Особливості мови Java

Java — мова програмування загального призначення, яка відноситься до об’єктно-орієнтованих мов програмування, до мов із сильною типізацією.

Творці реалізували принцип WORA: write once, run anywhere або «пиши один раз, запускай скрізь». Це означає, що написаний на Java застосунок можна запустити на будь-якій платформі, якщо на ній встановлено середовище виконання Java (JRE, Java Runtime Environment).

Це завдання вирішується завдяки компіляції написаного на Java коду в байт-код. Цей формат виконує JVM або віртуальна машина Java. JVM — частина середовища виконання Java (JRE). Віртуальна машина не залежить від платформи.

В Java реалізовано механізм управління пам’яттю, який називають «збирач сміття», або garbage collector. Розробник створює об’єкти, а JRE за допомогою «збирача сміття» очищає пам’ять, коли об’єкти перестають використовуватися.

Як зазначалося вище, синтаксис мови Java схожий на синтаксис інших сі-подібних мов. Ось деякі його особливості:

  • чутливість до регістру — ідентифікатори User і user в Java становлять різні сутності;
  • для іменування методів використовується lowerCamelCase. Якщо назва методу складається з одного слова, воно повинно починатися з малої літери. Приклад: firstMethodName ();
  • для іменування класів використовується UpperCamelCase. Якщо назва складається з одного слова, то вона повинна починатися з великої літери. Приклад: FirstClassName.
  • назва файлів програми має точно збігатися з назвою класу з урахуванням чутливості до регістру. Наприклад, якщо клас називається FirstClassName, файл має називатися FirstClassName.java;
  • ідентифікатори завжди починаються з літери (A–Z, a–z), знака $ або нижнього підкреслення _.
Система Orphus