Ви тут:
здоров’я Медицина Суспільство 

Що робити при усусах та подряпинах тварин: поради

Вуличні тварини можуть переносити сказ та правець. Якщо вас вкусила чи подряпала безпритульна тварина, не можна це ігнорувати. Навіть якщо рана видається незначною, а укус був не до крові, слина зараженої тварини могла потрапити на подряпини, а це – пряма загроза заразитися. Тому краще проконсультуватись зі своїм сімейним лікарем чи звернутись до найближчого травмпункту.

Про це повідомили у Національній службі здоров’я.

“Лікар визначить, чи потрібне щеплення і які подальші дії”, – зазначають у НСЗУ.

Алгоритм дій при укусу чи подряпині вуличної тварини такий:

– Ретельно кілька хвилин промийте рану чистою водою з милом, краще господарським. Обробити треба також ті ділянки шкіри, на які могла потрапити слина тварини.
– Нанесіть антисептик – але не перекис водню, він не допоможе. Закрийте рану чи подряпину чистою пов’язкою.
– Місцеве оброблення рани не виключає інфікування. Тож зверніться по медичну допомогу до найближчого травмпункту, аби рану належним чином обробили і вирішили ваші подальші дії. Пам’ятайте, що ви можете звернутися у той травмпункт, який є найближчим до вас. Адже місце реєстрації та проживання не має значення.
– Поки чекаєте, затискайте поранення чистою сухою тканиною.
– Черговий лікар травмпункту огляне пацієнта та при потребі призначить курс антирабічної вакцини. Вакцина проти сказу запобігає виникненню захворювання у 96–99% випадків. Головне почати курс лікування не пізніше 14-го дня з моменту укусу.
Вакцину від сказу купують за гроші державного бюджету, тому щеплення безоплатне. Його мають зробити у травмпункті.
– Якщо є можливість, відвезіть тварину, яка вас вкусила, до ветеринарної служби. Якщо там підтвердять, що тварина здорова, курс щеплень можна буде не починати або перервати.
– Щодо правця, який теж можуть переносити вуличні тварини, щеплення від нього входить у Національний календар і безоплатне для пацієнтів. Ревакцинацію потрібно робити кожні 10 років. Щеплення можна отримати у лікаря, з яким уклали декларацію.

Система Orphus