Ви тут:
Суспільство Україна 

Щеплені CoronaVac, зможуть подорожувати до Євросоюзу, – МЗС

У Міністерстві закордонних справ ведуть перемовини з Євросоюзом про визнання китайської вакцини CoronaVac. Вона поки не схвалена європейським регулятором, але визнана ВООЗ.

Затвердження китайського CoronaVac дасть змогу українцям вільно подорожувати в ЄС. Звичайно, за умови проходження повного курсу щеплень, передає 24 канал.

14 червня Рада Європейського союзу рекомендувала запровадити вільний в’їзд на свою територію туристам, щепленим від COVID-19. Вони мають пройти повний комплекс вакцинації не менше, ніж за 14 днів до подорожі однією зі схвалених Європейським агентством з лікарських засобів (EMA) вакцин. Це рішення набирає чинності з 1 липня 2021 року.

До списку схвалених препаратів у ЄС входять:

  • Pfizer / BioNTech;
  • AstraZeneca;
  • Moderna;
  • Johnson & Johnson.

Наразі китайської вакцини CoronaVac немає, але у перспективі європейський регулятор має її додати до переліку.

“Кожна держава – член ЄС може самостійно ухвалювати рішення про відкриття кордонів для громадян третіх країн з урахуванням принципу взаємності в разі, якщо вони пройшли повну імунізацію вакцинами, сертифікованими Всесвітньою організацією охорони здоров’я”, – повідомили у МЗС України.

Крім того, у МОЗ України наразі закінчують підготовку шаблону сертифікату про вакцинацію. Після того, як його схвалить Кабмін, МЗС почне вести перемовини про взаємне визнання цих документів з іншими державами.

Система Orphus