Ви тут:
Кримінал Суспільство Україна 

СБУ затримала ділків, які постачали медикаменти до так званої «ДНР»

СБУ викрила і блокувала схему із постачання лікарських засобів терористам «ДНР». Зловмисники використовували механізм «перерваного транзиту», – коли вантаж ніби призначено для Грузії, а насправді постачається на тимчасово окуповані території.

Про це повідомляє пресцентр СБ України.

У межах кримінального провадження співробітники СБУ провели низку обшуків за місцями діяльності зловмисників. На території Дніпропетровської та Харківської областей вилучено:

– 1 тонну лікарських засобів загальною вартістю 1,9 мільйона гривень;

– 18 тонн косметичних виробів вартістю 800 тисяч гривень;

– товарно-супровідні документи щодо зовнішньо-економічної діяльності.

За офіційними товаро-супровідними документами, які подавались організаторами схеми до митних органів, лікарські засоби мали прямувати на адресу фіктивних компаній, зареєстрованих у Республіці Грузія, які нібито виступали покупцями-одержувачами вказаних ТМЦ.

Оперативники встановили, що організували вказану оборудку мешканці Дніпропетровської області. Зловмисники вивозили медикаменти через митні пости на Східній Україні.

«Наразі учасникам схеми готується повідомлення про підозру за ч. 1 ст. 258-3 (сприяння терористичній організації). Проводяться слідчо-оперативні заходи для визначення всіх учасників протиправного механізму. Викриття та блокування незаконної діяльності здійснювали СВ та ГВ КЗЕ УСБ України у Дніпропетровській області спільно з ГУ КЗЕ СБ України під процесуальним керівництвом Дніпропетровської обласної прокуратури», – йдеться у повідомленні.

Фото: СБУ

Система Orphus