Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

“Разом, а не окремо”: у Полтаві вже вшосте проведуть фестиваль “Майстерня міста”

7-11 вересня у Полтаві планують провести шостий урбаністично-культурний фестиваль “Майстерня міста 2021”. Уперше у фестивалі візьмуть участь жителі населених пунктів, які увійшли до складу Полтавської міської територіальної громади.

“Починаючи з цього року фестиваль об’єднає містян та мешканців сіл, які приєдналися до громади. Фестиваль вперше матиме назву “Разом, а не окремо”. У такий спосіб хочемо допомогти інтегруватися мешканцям сіл, які приєдналися. Ми хочемо, аби ті заходи, які відбувалися під час “Майстерні міста”, об’єднали урбаністів, екологів, архітекторів, освітян, медиків, бізнесменів, політиків. Маємо напрацювати спільне бачення: як розвиватиметься Полтавська громада в урбаністичному просторі”, – розповіла директор КО “Інститут розвитку міста ПМР” Тетяна Татаріна.

“Пам’ятаю, вперше проводити фестиваль було важко. Зараз вже маємо певні напрацювання. Нині ж закликаю кожного бути активним, аби реалізувати класні ідеї. “Майстерня міста” — це спільні заходи, де можна показати гарні приклади, як розвивати місто. Це – спільні ініціативи громадських організацій. Прийом заявок буде продовжений до 30 червня. Після завершення прийому заявок, сформуємо програму фестивалю”, – додала керівник проєктного офісу GIZ у Полтаві Ірина Брижань.

Уже не перший рік бере участь у фестивалі голова органу самоорганізації населення “Вороніна” Лариса Карпова.

“Пам’ятаю, коли вперше брали участь, на наших зупинках встановили лавки та квітники. Долучилося тоді 26 мешканців мікрорайону. Наступного року встановили таблички вулиць та вказівники. Такі проєкти – об’єднують”, – зазначила вона.

Про свій досвід участі у фестивалі розповіла директор Полтавської міської централізованої бібліотечної системи Таміла Дузенко. Також вона додала, що цьогоріч планують презентувати дев’ять проєктів, три із яких будуть представлені сільськими бібліотеками.

Цьогоріч фестиваль проходитиме за п’ятьма напрямками:

– місце для спільних зустрічей влади, бізнесу і громади (дискусії, круглі столи, воркшопи);

– майстерня, як імпульс для розвитку громади (спільні акції щодо оновлення та облаштування територій, благоустрою, озеленення, презентація ековідповідальних рішень);

– місце для презентації та обговорення новаторських ідей та пропозицій щодо розвитку міста, зокрема і з питань безбар’єрності, інклюзії та доступності (дискусії, конкурси, виставки, майстер-класи);

– демонстрація альтернативних ідей використання громадського та культурного простору (покази фільмів, цікаві заняття на площах, у парках, скверах, майстеркласи для дітей).

– популяризація немоторизованих видів транспорту.

Прийом заявок на участь у фестивалі “Майстерня міста 2021” продовжили до 30 червня. Анкети учасники можуть надсилати на електронну пошту [email protected].

Урбаністично-культурний фестиваль “Майстерня міста” реалізується у співфінансуванні проєкту GIZ та міського бюджету.

Система Orphus Поделиться на fb