Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Рада спростила процедуру виплат компенсацій медикам, які через COVID-19 отримали інвалідність

2 червня Верховна Рада прийняла закон №5415, який спрощує процедуру виплат компенсацій медикам, які внаслідок коронавірусної хвороби отримали інвалідність.

Про це повідомив голова Комітету з питань здоров’я нації, голова тимчасової робочої групи з питань реформування системи охорони здоров’я Михайло Радуцький.

“Ще у травні 2020 року за ініціативи нашого Комітету Верховна Рада ухвалила закон про страхові виплати медичним працівникам, які внаслідок «ковіду» отримали ступінь інвалідності або загинули. Але процедура виплат й досі залишається зарегульованою та бюрократичною”, – зазначив Радуцький.

Згідно чинного законодавства, страхова виплата проводиться медикам у разі встановлення інвалідності протягом одного календарного року. Бюджетний кодекс визначає період календарного року від 1 січня до 31 грудня.

За його словами, обмеження календарним роком не дозволяє провести виплати медику, який захворів у 2020 році, а отримав групу інвалідності у 2021 році.

“Законопроєкт прибирає прив’язку до календарного року та надає можливість провести виплати медикам, які були позбавлені права на компенсацію.Хочу наголосити, що процедура виплат й надалі потребує удосконалення. Кожен український медичний працівник, який отримав ступень інвалідності після «ковіду», може розраховувати на компенсацію від держави”, – сказав Радуцький.

Система Orphus