Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Прийом громадян підтвердили у 36 депутатів Полтавської міськради з 42, – результати моніторингу діяльності депутатів місцевих рад

Громадська організація “Полтавська платформа” у партнерстві з Одеським обласним Комітетом виборців України реалізують у Полтаві громадську кампанію “Атестація депутатів місцевих рад”.

Експерти аналізують діяльність депутатів на відповідність таким законам України, як “Про статус депутата місцевих рад”, “Про місцеве самоврядування” тощо. Також моніторять діяльність депутатів за 20-ма критеріями, серед яких є звітування, проведення прийомів, повнота інформації про депутатів на сайтах місцевих рад, перебування на сесіях, комісіях та інше.

Про результати моніторингу діяльності депутатів Полтавської міської ради  упродовж трьох місяців розповіли на пресконференції в ОКІА “Новини Полтавщини”.

“На сайті Полтавської міської ради розміщені короткі біографічні відомості про депутатів, є інформація про час, місце та години прийому кожного з депутатів. Насправді, це вся інформація, яку повинен оприлюднювати депутат відповідно до законодавства. Але кожна міська рада може встановлювати додаткові обмеження, які стосуватимуться норм проведення прийомів. На сайті оприлюднено дані 40 депутатів з 4. Але і цього вдалось домогтись не відразу. Полтавські депутати не поспішали оприлюднювати інформацію”, – розповіла менеджерка проєктів ГО “Полтавська платформа” Каріна Тютюнник.

Порівняно з іншими містами, Полтава перебуває на нейтральному рівні. Найгірша ситуація з оприлюдненням даних про прийом депутатів спостерігається у Луцьку, Херсоні, Миколаєві та Одесі.

Щоб охопити більшу аудиторію, одним з майданчиків, які можуть використовувати депутати, є соціальні мережі.

“Порівняно з попередньою каденцією, у нас вдвічі збільшилась кількість активних депутатів у соцмережах. Вони роблять дописи, в Stories анонсують прийоми, роблять прямі трансляції тощо”, – закцентувала Каріна Тютюнник.

За результатами моніторингу, підтвердився факт прийому громадян 36-ма депутатами.

“Ми спочатку телефонували, уточнювали інформацію щодо годин прийомів. І потім без попередження приходили на прийом. За час проведення моніторингу роботи депутатських приймалень не вдалось підтвердити факт проведення прийому 6 депутами. До кожного з них ми неодноразово приходили на прийом, щонайменше двічі, до деяких і тричі. Деякі відмовлялись спілкуватись по телефону, один не знав, що це його обов’язок, інші — проводять за попереднім записом. Але інформації про це немає”, – повідомила Каріна Тютюнник.

Більшість приймалень знаходяться у партійних осередках. Їх легко знайти, тому що вони яскраві, помітні і містять партійну символіку. Всі вони знаходяться переважно у центрі міста. Водночас, Каріна Тютюнник наголошує, що жителям мікрорайонів не завжди зручно дістатись до приймалень.

“23 депутати проводять прийом у партійних приймальня, 7 — на робочих місцях, 5 — в самостійно організованих приймальнях. Якщо говорити про робочі місця, то це працівники комунальних підприємств, міської ради. Також є депутат, який проводить прийом в храмі. До 25 депутатів вдалось потрапити з першої спроби, до 11 — довелось ходити по кілька разів”

Тому громадянам, які хочуть потрапити на прийом до депутатів, потрібно попередньо зателефонувати й уточнити всю інформацію про прийом.

Система Orphus