Ви тут:
Суспільство Україна 

Протитуберкульозним закладам передали швидкі тести для діагностики гепатитів, – МОЗ

У пацієнтів з туберкульозом, в тому числі з лікарсько-стійкою формою, у разі наявності вірусного гепатиту С (далі — ВГС) існує ризик розвитку гепатотоксичності.  Тому такі пацієнти повинні проходити скринінг на ВГС до початку лікування. 

Про це повідомили у Центрі громадського здоров’я.

 У травні цього року закладам передали додаткову партію швидких тестів для діагностики на вірусні гепатити С та В в протитуберкульозні заклади України. Перша партія була відправлена в листопаді минулого року.

Актуальність заходів обумовлена високою поширеністю ВІЛ та вірусних гепатитів серед населення країни.

Якщо говорити окремо про пацієнтів, які хворіють туберкульозом, то одним з основних клінічно значущих побічних явищ під час лікування ТБ є гепатотоксичність, що порушує процес лікування та може прямо чи опосередковано сприяти погіршенню прихильності пацієнтів до лікування та його передчасному завершенню. 

Більшість осіб не знають про свій статус та не отримують доступ до лікування. На сьогоднішній день в Україні під медичним наглядом із встановленим діагнозом «вірусний гепатит С» перебуває більше 87 тисяч осіб, що становить 6,5% від оціночної кількості інфікованих людей.

За результатами тестування швидкими тестами на вірусні гепатити з листопада 2020 року по травень 2021 року в протитуберкульозних закладах було протестовано 4 236 пацієнтів з лікарсько-стійким ТБ, серед них 650 осіб (15%) отримали позитивний результат. 

Система Orphus