Ви тут:
Екологія Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Презентували Стратегію розвитку Криворудського дендропарку

Стратегію розвитку дендрологічного парку загальнодержавного значення “Криворудський” презентували 11 червня на виїзному засіданні Координаційної ради з питань розвитку туризму та курортів при Полтавській ОДА.

У виїзному засіданні взяли участь заступник голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко, депутати Полтавської облради Яніна Барибіна, Володимир Куцовол та Володимир Ярошенко, а також голова Семенівської громади Людмила Милашевич.

За словами начальника відділу економрозвитку Семенівської селищної ради Світлани Нейленко, в дендропарку понад 300 видів різних рослин, тут посаджена одна з найперших магнолій, є зони відпочинку, тераси, мінізоопарк. У Криворудському парку створюють умови для ефективного екологічного туризму, відпочинку та інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах. Зокрема, планують проводити екологічні конференції, групові та індивідуальні екскурсії, вихідні весільні церемонії, надавати оздоровчі та релакс-послуги.

«Ми пропонуємо реалізацію посадкового матеріалу, сувенірної продукції та платні послуги фото- й відеозйомки. Поруч із парком виділяється територія для розміщення кемпінгового туризму, школа «Green decor» та надання послуг ландшафтного дизайну. Також будемо залучати туристів до майстер-класу з приготування їжі в гарбузі. Одна із фішок – прогулянки парком у кареті”, – зазначила Світлана Нейленко.

Вона додала, що головні завдання – це промоція Криворудського парку на Полтавщині, створення осередку культурно-туристичного розвитку та зон для родинного відпочинку. Також це має бути конкурентоспроможний брендований, туристичний продукт. У планах – підписати меморандум про співпрацю з туристичними фірмами.

Заступник голови ОДА Катерина Рижеченко зауважила, що для розвитку туризму тут мають бути відповідні фахівці. Питання про ліквідацію парку не стоїть, він буде існувати.

«Вірю в його туристичний потенціал. Дякую, що ви зберегли його унікальність, докладаєте надзусиль. Якщо у громаді є люди, які готові розвивати туризм у цій установі, залучайте їх. Тут є хороша база, на якій можна робити цікаві речі. Потрібні люди, які горітимуть справою з туристичної точки зору. Крім того, має бути детальний план розвитку установи, варто розрахувати потреби, витрати і запити. І цю роботу варто виконати оперативно. Область готова підтримувати заклад, його проєкти, але для цього маємо розуміти перспективи, зокрема і туристичні», – наголосила Катерина Рижеченко.

Заступник директора Департаменту культури і туризму ОДА Інна Шерстюк зауважила, що до початку липня колектив парку має визначитися, за яким напрямом він рухатиметься.

«Потрібно сформувати чітке бачення й розуміння: про Криву Руду мають знати як про туристичний об’єкт чи як природозаповідний, яку нішу хоче зайняти парк. Крім того, колектив має визначитися, що хоче змінити до кінця року й що для цього потрібно», – сказала Інна Шерстюк.

Депутат обласної ради Яніна Барибіна наголосила, що потрібно розширити географію туриста, який приїздить до дендрологічного парку. Вона запропонувала його фахівцям пройти курси з інтерпретації природної спадщини. Додала, що це нові підходи до екскурсійної діяльності на природоохоронних територіях. Також запропонувала прийняти на рівні області Орхуську модель сталості, яка передбачає низку рекомендацій щодо проведення заходів, фестивалів на природоохоронних територіях та в місцях історичного значення. У ній передбачені як підходи до безпеки, так і питання екологічної свідомості.

  

Система Orphus