Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство 

Представникам громад Полтавщини розповіли про механізми упорядкування земельних ділянок під полезахисними лісосмугами

Полтавська обласна асоціація органів місцевого самоврядування провела нараду “Упорядкування земельних ділянок під полезахисними лісосмугами та механізми їх вирішення” для представників громад області.

“Полезахисні лісосмуги, в рамках реформи децентралізації, передані громадам. Сьогодні експерти розкажуть як правильно упорядкувати ці землі та про механізми, які допоможуть громадам це зробити”, – розповів виконавчий директор Асоціації “Полтавська обласна асоціація органів місцевого самоврядування” Володимир Микійчук.

Під час наради т.в.о.директора Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Юрій Рогожинський розповів про лісовпорядкування та порядок утримання полезахисних лісових смуг.

Кандидат наук з державного управління, експерт з земельних питань Вадим Чувпило розповів про упорядкування земельних ділянок під полезахисними смугами.

“На сьогодні маємо чітке розуміння, що робити з такими землями, яким чином контролювати їх використання, зберігати та за допомогою простих механізмів забезпечувати наповнення бюджетів громад”, – зазначив Вадим Чувпило та детальніше розповів про такі механізми.

Наприкінці наради голова Сергіївської громади Ігор Лідовий поділився досвідом поводження з полезахисними лісосмугами в своїй громаді.

“Ми намагаємося захистити лісові насадження від безконтрольного знищення та використання. Зараз вже громади можуть взяти під контроль лісосмуги. Полезахисні лісосмуги виконують роль захисту полів від вивітрювання та для збереження вологи. В Сергіївській громаді намагаємось зберігати їх, покращуючи цим екологію громад, Полтавщини та України вцілому”, – розповів Ігор Лідовий.

Система Orphus