Ви тут:
Кримінал Суспільство Україна 

Повідомили про підозру експосадовцю та заступнику голови адміністрації Шахтарська у посяганні на територіальну цілісність України

Двом мешканцям Шахтарська заочно повідомлено про підозру у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 110 КК України).

Про це повідомляє пресслужба Донецької обласної прокуратури.

Досудовим розслідуванням встановлено, що у період з 2015 по 2019 роки 50-річний правопорушник, знаходячись на тимчасово окупованій території Донецької області, обіймав посаду так званого першого заступника голови адміністрації Шахтарська. З 2019 року посаду “заступника голови»”адміністрації цього ж міста зайняв 54-річний псевдопосадовець.

До їх повноважень входило забезпечення реалізації функцій місцевої “влади”, в тому числі щодо формування так званого бюджету, проведення мобілізаційної роботи серед населення та залучення до лав НЗФ РФ.

“Окрім цього, підозрювані під час зустрічей з місцевими мешканцями, використовуючи окремі засоби масової інформації, підконтрольні окупаційній адміністрації, проводили агітаційно-роз’яснювальну та пропагандистську роботу щодо доцільності отримання паспортів РФ, вступу до так званого “общественого движения “Донецкая Республика”, формуючи серед громадян думку щодо легітимності “ДНР”. Досудове розслідування здійснюється слідчими ГУ СБУ у Донецькій та Луганській областях. Максимальне покарання за вказаною статтею – до десяти років позбавлення волі  з конфіскацією майна або без такої”, – йдеться у повідомленні.

Фото: ілюстративне

Система Orphus