Ви тут:
Суспільство Україна 

Посол Німеччини в Україні розповіла, як зменшити олігархічний вплив

Про те, як зменшити олігархічний вплив в Україні розповіла Надзвичайний і Повноважний Посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен на Всеукраїнському Форумі «Україна 30. Економіка без олігархів».

«Ми вітаємо рішучість Президента вирішити проблему та боротися з глибоким вкоріненим впливом олігархічних інтересів на політичне та економічне життя України. Я вже 11-й рік працюю в Україні. Тема олігархічного впливу завжди була актуальною. Це необхідно врешті-решт закінчити. Ми не знаємо, яка доля буде у законопроекта. Це буде рішення народних депутатів. Але є складові, про які згадали. По-перше, це державні інституції та довіра до цих інституцій. Я кажу, що жити в Німеччині – це нудно. Але інколи це добре, оскільки у нас довіра до інституцій дуже висока. Для того, щоб довіряти інституціям, треба їх зміцнити. В Україні найвища довіра до армії та церкви. Армія захищає людей на Сході, а церква дасть духовну допомогу людям. Але ці інституції не вирішать ні державні, ні економічні проблеми. Потрібно повертати довіру до судової системи, правоохоронців та держслужбовців, яких обирали в прозорих конкурсах. Ми, міжнародне суспільство, наполягаємо на прозорих конкурсах», – зазначила Анка Фельдгузен.

Вона також додала, що крім судової реформи є і інша складова – Антимонопольний комітет.

«Він вже існує довго в Україні, але його треба зміцнити, треба зробити належним, щоб він зміг боротися з олігархічними інтересами. Ще дуже важлива незалежність медіа. Особливо Німеччина та інші країни підтримують суспільне мовлення в Україні. Суспільне мовлення – це об’єктивна інформація, яка є в Німеччині. Це дуже важливо, щоб зробити правильний аналіз», – додала Анка Фельдгузен.

Система Orphus