Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Полтавців запрошують на творчу зустріч журналісткою, авторкою книги про російсько-українську війну Євгенією Подобною

3 червня о 14:00 у Полтавській обласній бібліотеці для дітей та юнацтва відбудеться творча зустріч із Лавреаткою Шевченківської премії (2020), журналісткою, авторкою книги про російсько-українську війну «Дівчата зрізають коси» Євгенією Подобною в межах бібліотечного проєкту «Українські акценти».

Організатор заходу – Полтавська обласна бібліотека для дітей та юнацтва. Книга «Дівчата зрізають коси» видано Українським інститутом національної пам’яті.

У виданні опубліковано спогади 25 жінок-військових, які брали участь в російсько-українській війні у складі Збройних сил України та добровольчих підрозділів у 2014—2018 роках. Поставити свої питання гості з Києва зможуть усі небайдужі до національно-патріотичної тематики.

Довідково: Євгенія Подобна – відома тележурналістка (UA:Перший, 5 канал), воєнна кореспондентка, яка з 2015 р. працює на передовій (передусім у Донецькому секторі), викладачка КНУ ім. Шевченка, кандидатка наук із соціальних телекомунікацій, авторка книжки «Дівчата зрізають коси», за яку 2020 року удостоєна Шевченківської премії. У книзі Українського інституту національної пам’яті розповідається про бойові операції різних років на Луганщині та Донеччині, про звільнення українських міст і сіл від російсько-терористичних окупаційних військ, містяться роздуми про побратимів, місцевих мешканців, воєнний побут. Кожна із історій по-своєму унікальна, більшість записано на передовій і всі вони ламають стереотип про те, що «у війни не жіноче обличчя» – на жаль, часом жіноче… Розповіді доповнені світлинами Євгенії Подобної із зони бойових дій. Євгенія Подобна має чимало відзнак:

– лавреатка Шевченківської премії (2020);

– медаль Міністерства оборони «За сприяння ЗСУ» (2017);

– нагрудний знак «Знак пошани» (2016);

– орден княгині Ольги ІІІ ступеня (2018);

– лавреатка конкурсів «Честь професії» (2013);

– лавреатка конкурсу статей на тему толерантності та захисту прав людини ім. Ю. Атамана (2012) ;

– лавреатка конкурсу художнього репортажу «Самовидець» (2018).

Система Orphus